Ponad 336 mln zł na podkarpackie drogi

  • 08.05.2019, 22:18
  • Tomasz Ratuszniak
Ponad 336 mln zł na podkarpackie drogi fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki.
336 784 727, 51 zł otrzyma w tym roku Podkarpacie na budowę powiatowych i gminnych dróg. Pieniądze te pochodzić będą z Funduszu Dróg Samorządowych.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w tej sprawie z wojewodami. Nasze województwo, podczas tego spotkania, reprezentowała wicewojewoda Lucyna Podhalicz. 

Premier podkreślił, że rozbudowę dróg samorządowych rząd będzie realizować we współpracy z samorządami, a pieniądze pochodzić będą ze środków państwowych.

- Fundusz Dróg Samorządowych to największe w historii wsparcie rządowe na modernizację i budowę dróg lokalnych – podsumował Mateusz Morawiecki, wręczając wojewodom symboliczne czeki.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał z wojewodami porozumienie umożliwiające przekazanie środków gminom i powiatom.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe