Betlejemskie Światło Pokoju jest już na ziemi dębickiej

  • 19.12.2016, 14:21
  • Admin Admin
Betlejemskie Światło Pokoju jest już na ziemi dębickiej
Przywieźli je w sobotę 17 grudnia 2016 harcerze z Hufca ZHP Dębica. Kilkudziesięcioosobowa reprezentacja wzięła udział w uroczystości rozesłania Betlejemskiego Światła Pokoju w rzeszowskiej katedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolejnego dnia drużyny harcerskie z Dębicy wzięły udział w miejskim rozesłaniu w kościele Miłosierdzia Bożego. Przez najbliższe dni harcerze dotrą z betlejemskim ogniem do różnych miejsc ziemi dębickiej niosąc tegoroczne przesłanie: Odważnie twórzmy pokój.

Do Rzeszowa pojechała kilkudziesięcioosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica, która przywiozła Światło do Dębicy wieczorem.
W niedzielę, 18 grudnia 2016 r., w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy spotkali się przedstawiciele drużyn dębickiego hufca. Podczas mszy rozpoczęła się dębicka wędrówka BŚP, a obecne drużyny wzięły je ze sobą.
- Harcerze przez najbliższe dni odwiedzą różne miejsca, osoby i instytucje przekazując te słowa. To aktualne wezwanie, biorąc pod uwagę co dzieje się na świecie np. w Syrii, ale nie tylko. Bo trzeba dziś odwagi, aby w świecie skorym do konfliktów budować pokój.
Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.  Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.

 

Admin Admin

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe