Granat w Grudnej Górnej, miny w Dębicy

  • 09.05.2019, 12:59 (aktualizacja 09.05.2019, 13:24)
  • Grzegorz Król
Granat w Grudnej Górnej, miny w Dębicy To najprawdopodobniej miny ćwiczebne. Czy tak faktycznie jest sprawdzą saperzy z Rzeszowa.
Siedem min odkopali na terenie byłej jednostki wojskowej pracownicy, którzy oczyszczają teren pod budowę bloków mieszkalnych. Znalezisko zabezpieczyła policja, a obecnie na miejscu pracują żołnierze z patrolu saperskiego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

Znalezisko w Dębicy najprawdopodobniej nie stanowi zagrożenia. To, czy są to faktycznie miny ćwiczebne sprawdzą saperzy, którzy przyjechali już do Dębicy. Zostały znalezione podczas oczyszczania terenu, na którym w przyszłości powstaną bloki mieszkalne. Ile jeszcze ich zalega pod ziemią nikt nie jest w stanie stwierdzić. Do podobnego znaleziska doszło kilka lat temu na byłym poligonie w Straszęcinie, gdzie podczas budowy jednego z domów natrafiono na kilkadziesiąt sztuk min ćwiczebnych, które wypełnione były betonem.

Zanim patrol saperski z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie przyjechał do Dębicy, to działał w Grudnej Górnej, gdzie znaleziony został granat moździerzowy. Zarówno on, jak i miny z Dębicy zostaną teraz zneutralizowane na poligonie w Nowej Dębie.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe