Wtorek, 17.09.2019

Droga zamknięta. Min może być nawet dwieście

  • 10.05.2019, 12:53 (aktualizacja 10.05.2019, 13:19)
  • Grzegorz Król
Droga zamknięta. Min może być nawet dwieście
Nawet dwieście sztuk min może znajdować się pod ul. Akademicką, która kawałek po kawałku jest rozbierana. Wiceburmistrz Jerzy Sieradzki mówi, że prace mogą potrwać dłużej niż pierwotnie zakładano.

O znalezisku na terenach po byłej jednostce wojskowej pisaliśmy TUTAJ. Po przyjeździe na miejsce patrolu saperskiego z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa okazało się, że min jest dużo więcej niż pierwotnie zakładano. Znajdowały się one także pod drogą. Zapadła decyzja o rozbiórce, na co wyraził zgodę burmistrz Mariusz Szewczyk.

- Innego wyjścia nie ma - mówił wczoraj.

Bilans wczorajszego dnia - 51 min. Na większości z nich widoczne są białe paski, co sugeruje, że to miny szkoleniowe. Ale nie na wszystkich on jest, dlatego st. chor. Paweł Małek, dowódca patrolu z Rzeszowa musiał założyć, że wśród nich są i te bojowe. Dzisiaj przed południem patrol wrócił do Dębicy i rozpoczęła się rozbiórka drogi. Co kawałek pokazują się kolejne miny.

- Może być ich nawet dwieście - mówi wiceburmistrz Jerzy Sieradzki, który był na miejscu.

Ul. Akademicka jest wyłączona z ruchu i dzisiaj się to nie zmieni. Wiceburmistrz przypuszcza również, że prace przy wydobyciu min przeciwpancernych mogą się przeciągnąć o kolejne dni, dlatego radzi kierowcom omijać tę drogę.  

Grzegorz Król

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe