Pilnowali szkoły, a znaleźli narkotyki

  • 13.05.2019, 16:23 (aktualizacja 13.05.2019, 21:25)
  • Grzegorz Król
Pilnowali szkoły, a znaleźli narkotyki
Nawet 12 lat więzienia grozi 31-letniemu Maciejowi S. z Zawady. Mężczyzna posiadał narkotyki w znacznej ilości. Chce dobrowolnie poddać się karze, nie zdradza jednak od kogo otrzymał amfetaminę, którą następnie miał sprzedać.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Dębicy. Maciejowi S. postawiono zarzut o to, że wbrew przepisom ustawy posiadał przy sobie substancję psychotropową w postaci amfetaminy w ilości 4,33 grama. Ponad to w miejscu jego zamieszkania znaleziono 0,6 g marihuany oraz 41,35 g amfetaminy. W toku postępowania ustalono, że Maciej S. miał zamiar ją sprzedawać.

Cała sprawa zaczęła się, kiedy policjanci zabezpieczali jedną z dębickich szkół średnich, co miało związek z serią alarmów bombowych, o których pisaliśmy m.in. TUTAJ. W nocy z 7 na 8 maja, na ul. Lisa mundurowi zauważyli volkswagena passata. Była godz. 00:55. Dokonali przeszukania osób znajdujących się w samochodzie, jak i samego pojazdu. Przy jednym z pasażerów znaleziona została amfetamina. Później przeszukano także jego dom.

Przesłuchany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że chciał dorobić sprzedając narkotyki, ale zapewnił, że nie zdążył tego zrobić. Obawiając się o swoje życie i zdrowie nie przekazał organom ścigania od kogo ma tak dużą ilość amfetaminy.

9 maja prokurator zastosował wobec podejrzanego Macieja S. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Maciej S. ma obowiązek trzy razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy. Za popełniony czyn grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia. Maciej S. wcześniej nie był karany.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obywatel miasta
obywatel miasta 15.05.2019, 07:59
Policja nie ma prawa bezkarnie przeszukiwać obywateli!!! Wyjątek to tylko, gdy mają uzasadnione podejrzenia!!! Co było podejrzane w tym wypadku???

Pozostałe