Po renowacji pokażą mieszkańcom

  • 14.05.2019, 09:21 (aktualizacja 14.05.2019, 09:41)
  • Grzegorz Król
Po renowacji pokażą mieszkańcom Fot. Wojciech Staniszewski
Piękna, drewniana tablica z orzełkiem strzeleckim została przekazana władzom Brzostku przez jednego z mieszkańców. Tablica pochodzi z 1939 roku.

Drewniana tablica - jak podkreśla burmistrz Wojciech Staniszewski - to bardzo cenna dla miasta pamiątka. Przekazał ją Stanisław Samborski. To w nią wbijane były pamiątkowe gwoździe fundatorów tablicy poświęconej 25. rocznicy wymarszu brzosteckiego Strzelca do Legionów Józefa Piłsudskiego. Została odsłonięta w 1939 roku na budynku Urzędu Miejskiego w Brzostku.

Obecnie drewniana deska z pięknymi rzeźbieniami znajduje się u historyka i autora wielu pozycji książkowych o Brzostku czy Pilźnie ks. prof. Bogdana Stanaszka. To on jest odpowiedzialny za jej renowację. Po zakończonych pracach zostanie zaprezentowana mieszkańcom. Kiedy i gdzie? Tego jeszcze nie wiadomo.

Grzegorz Król

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe