Szkołę specjalną postawią jeszcze w tym roku. W stanie surowym

  • 14.05.2019, 19:38 (aktualizacja 14.05.2019, 21:21)
  • Tomasz Ratuszniak
Szkołę specjalną postawią jeszcze w tym roku. W stanie surowym fot. Starostwo Powiatowe w Dębicy.
Do połowy grudnia tego roku nowa siedziba Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy ma być gotowa w stanie surowym. Starosta Piotr Chęciek wraz ze swoim zastępcą Adamem Pieniążkiem podpisali dziś w tej sprawie umowę z firmą Karpat-Bud z Głogowa Małopolskiego, która będzie wykonawcą tej inwestycji.

Budowa szkoły ma kosztować w sumie 24 mln zł. Pierwszy etap, czyli fundamenty, są już gotowe. Ich budowa pochłonęła blisko 1,3 mln zł.

Teraz rozpoczyna się etap drugi, na który powiat będzie musiał wydać prawie 8 mln zł.

- Zakładamy, że to co wstępnie ustaliliśmy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów uda się ostatecznie zrealizować. Czyli, że dofinansowanie do budowy tej szkoły w wysokości 50 procent otrzymamy, co pozwoli na zaplanowanie tych środków w budżecie, które już zaplanowaliśmy, na następny etap. Bo pamiętajmy, że to jest dopiero początek – mówił Piotr Chęciek, podczas podpisania umowy.

Z dwukondygnacyjnego budynku będzie mogło korzystać nawet ponad trzystu uczniów. Dzieci i młodzież będą mieć do dyspozycji m.in. salę gimnastyczną o pow. blisko 440 metrów kwadratowych, siłownię, sale rehabilitacyjne, sale do zajęć korekcyjnych i do hydroterapii.Znajdą się tam również gabinety: arterapii, logopedyczny, psychologiczny, oraz pracownie, m.in. poligraficzna, muzyczna, plastyczna i komputerowa. Obok budynku powstanie parking, boisko i plac zabaw.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
babka
babka 15.05.2019, 14:32
Co jeszcze wybudujecie w PARKU ? Dębica pozbawiona parku , placu zabaw dla dzieci .Czy już nie liczy się wchwnie pokolenia ?

Pozostałe