Poniedziałek, 16.09.2019

Ani młodzieżowej ani seniorów - tych rad nie będzie

  • 16.05.2019, 12:11 (aktualizacja 16.05.2019, 13:08)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Ani młodzieżowej ani seniorów - tych rad nie będzie
Mimo obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w Dębicy nie powstaną rady miasta: seniorów i młodzieżowa.

Marcin Łączak, inicjator powołania Młodzieżowej Rady Miasta nie krył rozczarowania przebiegiem wydarzeń na sali sesyjnej Ratusza. O tym, że uchwała w tej sprawie podejmowana będzie na tej sesji dowiedział się oglądając w internecie relację na żywo. Powodów do zadowolenia nie ma także Alina Rzewuska, która zabiegała o to, by powstała Rada Seniorów. Szczegóły w najbliższym numerze Obserwatora Lokalnego. 

Agnieszka Majba-Pochwat
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszczanin
mieszczanin 21.05.2019, 05:41
A po cholerę komu te rady ? Jak już muszą radzić to niech Rada seniorów radzi Radzie młodzieży i dzieciaków.
haha
haha 21.05.2019, 08:14
I vice versa !
wuk
wuk 20.05.2019, 12:26
Obiektywnie sam tryb podjecia decyzji uwazam za skandaliczny, natomiast sensownosc kolejnej rady, kolejnego skupiska ludzi decydujących albo próbujących decydować o czyms w tam malym miescie to przerost formy nad trescia. To po jest inicjatywa ustawodawcza, po to były czaty z Burmistrzem (swoja droga nie cieszyly się popularnościa - przynajmniej z perspektywy seniorów ale młodym sie dziwie...), aby wlasnie zglaszac swoje potrzeby i dyskutować. Poza tym nikt nikomu nie zabrania stworzyć ugrupowania i szykować się do następnych wyborów. Chęc zaistnienia w taki sposób - czegoś co jest pod Radą Miasta, ale na tym samym poziomie co szeregowy obywatel - nie jest dobra drogą. Jak napisane poniżej są rady osiedlowe i trudno sie nie zgodzić z opinia żadko gdzie widać efekty ich prac.
wcaleniezdziwiona
wcaleniezdziwiona 19.05.2019, 10:56
To co miało miejsce na ostatniej sesji jest tylko kolejną odsłoną funkcjonowania naszej rady miejskiej. Kilka spostrzeżeń całkiem z boku. PiS ma zawsze rację ci państwo już w to uwierzyli, oni też są przekonani, że w Dębicy sami sympatycy tego ugrupowania mieszkają. Pan Burmistrz zwołuje sesję nadzwyczajną, wiedząc, że są złożone dwa projekty obywatelskie, które nie leżą radnym PiS. Co robi wyjeżdża do Kijowa, równoczesnie dając swoje pełnomocnictwa swojemu zastępcy (był wnioskodawcą). Ten grzecznie wykonuje polecenie p. Cebuli i p. Bala, aby poszerzyć porządek obrad o nowe punkty, w tym dwa projekty obywatelskie. Wyraża zgodę jako wnioskodawca i pozamiatane. Panowie nie wzięli pod uwagę tylko faktu, że ludzie którzy złożyli projekty obywatelskie na tą sesje przyjdą (bo sesje nadzwyczajne mają swoją specyfikę) i sprawa się rypła o tyle, że wywiązala się dyskusja ze strony opozycyjnych radnych i reprezentanta młodzieży. Od samego początku radni PiS nie byli przychylni tym projektom. Wymyślili konsultacje społeczne, zrobili sobie zorganizowaną akcję i ogłosili jak stwierdził jeden z radnych opozycji swoje wyniki dla poparcia własnego punktu widzenia. Gołym okiem widać ustawkę (pan burmistrz obiecał radnym PiS, że stworzy im możliwość kasacji obywatelskich projektów z których też sam nie był zadowolony) licząc na to, że jak znowu ugnie się PiSowi to będzie miał spokój od ich ataków na chwilę. Nic bardziej mylnego. Pokazał po raz kolejny swoją słabość, a oni i tak będą dążyli do jego odwołania. Szkoda, że burmistrz nie rozumie, że jego siłą mogą być tylko mieszkańcy. Tym razem układ tym ponad 600 mieszkańcom pokazał, że się nie liczą. Przeprowadzono na tych najbardziej aktywnych frontalny atak, wypominajac im ich aktywność społeczną,tak jakby byli złoczyńcami. Mam nadzieję, że się tych bojowych okrzyków nie przestraszą. Z mojej strony dla nich uznanie. A wszystko po to, aby wybić z głowy każdemu jakieś obywatelskie projekty. Władza lokalna dała kolejny sygnał, że społeczeństwo obywatelskie ich nie interesuje. Niech nadal króluje stagnacja i marazm.
Alina
Alina 18.05.2019, 17:12
Ja im bardzo dobrze radzę a oni to mają w de !
Rumieniec
Rumieniec 18.05.2019, 16:02
Mamy większość i nic nam nie zrobicie :D A młodzi jak to powiedział pis do lekarzy "Niech jadą "
uy
uy 22.05.2019, 08:45
z kim ty na rozumy się pozamieniałeś
Dorka
Dorka 18.05.2019, 15:59
A Radni Pisu to głos stracili? Pytali ich na debicatv to żaden nic nie powiedział tylko idźcie do Bala. To głosują a nie wiedzą nad czym? Zakaz mówienia czy co ?
xyz
xyz 18.05.2019, 15:58
To co pisu to dobre, reszta do niszczarki
Tak myślę
Tak myślę 18.05.2019, 00:02
Obie Rady są zbędne (młodzieżowa i seniorów), wystarczyłoby aby Radni regularnie składali wyborcom sprawozdanie ze swej działalności w swoich okręgach, bo po wyborach kontakt się urywa. Rady Osiedlowe też aktywnością nie zachwycają więc po co nowe twory?
Demokrata
Demokrata 17.05.2019, 23:37
Przykre to wszystko... Przewodniczący odmawia udzielenia głosu bo nie podoba mu się co kto mówi... Idzie upadek demokracji
Prawda boli
Prawda boli 18.05.2019, 10:55
Widać po tym co ten wielki pełnomocnik gadał, że Cebula miał rację bo zamiast o uchwale gadać to polityczną przemowę sobie walnął.
dajcie spokój
dajcie spokój 17.05.2019, 22:48
Nie macie się czym zajmować tylko radami? Cała władza w ręce rad czy co?! Pan Łączak to przecież do rady zwykłej startował pod szyldem Szewczyka i nie pykło, to młodzieżówkę sobie wymyślił. Kolejna to pani Rzewuska - sekretarz PO w powiecie i też niedoszła radna tyle że z PO zwanego KO ziemi dębickiej.
Mateusz
Mateusz 18.05.2019, 11:00
Rzewuska otrzymała więcej głosów niż kilku obecnych radnych, wiec spasuj! A rady sa potrzebny tylko pisowcy tego nie chcą!
Tomik
Tomik 17.05.2019, 21:04
I macie Państwo PIsowskie rządy. P.Cebula i spółka..
Wiadomym było że będą robili wszystko żeby na każdym kroku stawiać kłody pod nogi Burmistrzowi. Trauma powyborcza jaka dotknęła- nie P.Kutrzebę tylko P.Cebule jest tak niesamowicie wielka, że ten człowiek przez następne 5 lat zrobi wszystko żeby Burmistrzowi i jego zapleczu zrobić na złość...nie zatrzyma się...I to jest mało ważne przy tym, że takim postępowanniem szkodzi całemu społeczeństwu dębickich mieszkańców..niestety:(
Dla mnie temat dla mediów publicznych, ogólnokrajowych.

Masakra
Masakra 18.05.2019, 13:16
Czyli PiS odrzucił ze względu na burmistrza... Super.... Kiedy to się skonczy?
fail
fail 17.05.2019, 22:51
Ale fajnie, że ktoś wprost pisze, że te obie rady to była inicjatywa zaplecza Szewczyka :D
Fajnie
Fajnie 18.05.2019, 13:18
Ale fajnie że to był jedyny prawdziwy powód odrzucenia tych projektów
Prokocim
Prokocim 17.05.2019, 20:46
PiS zlozy swój wniosek, poprawia dwa zdania w tym poprzednim i będzie że jest super bo oni się podpiszą i nagle rada mlodziezowa będzie potrzebna i zasadna
Gość
Gość 17.05.2019, 18:04
kazus tych rad, które zostały zgłoszone jako obywatelskie projekty, pokazuje doskonale jak radni PiS sobie działają wobec nas! Ludziom zaangażowanym w te projektu mogę powiedzieć "jeszcze będzie normalnie, jeszcze będzie wspaniale"
Teddy
Teddy 17.05.2019, 09:12
Prawda jest taka, że polityka to nie zabawa. A pisanie uchwał to nie pisanie klasówki która można poprawić. Jak wnioskodawcy przygotowali uchwalę to powinna być dopracowana w każdym detalu. Jak młodzi chcą się bawić w politykę to niech się wykażą. Nie kupuje tłumaczenia że się nie znają itd. w dzisiejszych czasach wiele rzeczy można znaleźć w internecie w tym orzeczenia, komentarze artykuły, uchwały innych samorządów itd. Niestety wnioskodawcy oblali pierwszy test bo nie potrafili przygotować poprawnie uchwały. Oczywiście zamiast oceni c sytuację na chłodno to mamy personalne ataki na przewodniczącego. Gościa można lubić albo nie, ale kompetencji i tego że jest merytoryczny niestety nie można mu odmówić. Więc zamiast atakować może lepiej na chłodno to ocenić
chore
chore 17.05.2019, 20:40
Inicjatywę społeczna składa przedstawiciel społeczeństwa, tzw.,, zwykły kowalski", który nie musi znać się na paragrafach, przepisach i Radni, których wybierają mieszkańcy żeby pomagali i pracowali właśnie dla Mieszkańców, powinni wykonać swoje zadanie i POMOC... w zdrowym systemie tak by było, a nie w takim zgnilym, gdzie przewodniczący z lupa siedzi i szuka u wszystkich błędów i nawet prawników poprawia, czy to jest normalne???
ano chore
ano chore 17.05.2019, 22:39
Żaden to zwykły Kowalski ziomuś, tylko niedoszły radny z komitetu Mariusza Szewczyka. A radna WZD p. Czekaj się chwali, że wspierała ten projekt - to nie umiała im pomóc? A z przewodniczącego już sobie zejdźcie, bo chyba paranoję macie - do Rady Miasta składa się gotowy projekt z podpisami.
jan
jan 18.05.2019, 12:32
A to już jasne dlaczego PiS odrzucił ten projekt, dzięki za wyjaśnienie, kolejny etap zemsty na szewczyku, szkoda że kosztem mieszkańców
taaa
taaa 17.05.2019, 17:13
Polityka to nie zabawa? Powiedz to własnie merytorycznemu i kompetentnemu przewodniczącemu co chce radę zmontować z dzieci z podstawówki. A jakie to będą dzieci? Ano harcerze. A kto im napisze statut?
Wzorem Jarosława: Raz zdobytej władzy nie oddamy. Czuj czuj czuwaj.
budżet obywatelski
budżet obywatelski 16.05.2019, 22:51
Szykować się na budżet obywatelski a nie o jakieś fikcyjne rady się awanturować, szkoda pary w gwizdek.
Danuta
Danuta 16.05.2019, 22:50
Nie dostali się do zwykłej rady to szukają sobie poletka. Nie tędy droga.
radny
radny 17.05.2019, 16:51
Lepiej zamieszkać w Krakowie i do zwykłej rady startować
aj waj
aj waj 16.05.2019, 22:48
Bardzo dobrze, będzie zrobiona poprawna uchwała przez klub PiS czy tam przewodniczącego i przegłosują. Po co robić z tego aj waj?
ble ble
ble ble 17.05.2019, 12:08
ło matko !!! gdybyś aj waj dobrze siedział w temacie a nie trolował to byś wiedzial ze miala powstac młodziezowa rada a przewodniczacy powola dziecieca, bo dzieckiem posterujesz a mlodziez to bardziej charakterna grupa i do tego potrafiaca juz samodzielnie myslec, ale tu chyba nie o myslenie chodzi tylko o zwykle posluszenstwo,
aj waj
aj waj 17.05.2019, 22:41
Przewodniczący powoła, na pewno :D Widać jak Ty siedzisz w temacie skoro takie bzdury piszesz.
Barbara
Barbara 16.05.2019, 19:38
PiS i cały ten smród, arogancja tej władzy.. śmierdzi na odległość...pis boi się młodzieży!!!PiS boi się aktywności, PiS boi się myślenia.. wstyd kompromitacja!! Jak młody człowiek zderzył się po raz pierwszy z " polityka" w samorządzie . Hańba wstyd
ii
ii 17.05.2019, 07:46
a ja tego młodego człowieka przypominam sobie przy wyborach do rady i co nie dostał się a teraz szaleje
kaz
kaz 18.05.2019, 13:19
A ja tego drugiego młodego człowieka przewodniczącego też pamiętam z kampanii jak obiecywał skutecznosc w pracy dla Mieszkańców, jak aktywnie działał w harcerstwie, jak głosił że jest spolecznikiem, szybko prawda wyszła na jaw
Crazy
Crazy 17.05.2019, 20:42
Szaleje? To że składa projekt jest szaleństwem? W sumie jest, bo mógł z góry założyć że PiS się na to w życiu nie zgodzi, z tej strony patrząc to faktycznie szaleństwo
jj
jj 17.05.2019, 22:42
No i dobrze przewodniczący przypomniał, że ten maturzysta to pod Gowinem się pląta, więc też taki jakby PiS :D :D :D
Pytanie
Pytanie 18.05.2019, 15:52
To jednak Gowin jest PiS? Bo raz nasz debicki PiS się do niego przyznaje a raz nie, zalezy jak im pasuje
Niech żyje bal
Niech żyje bal 16.05.2019, 17:51
Czy kogoś to jeszcze dziwi? Przewodniczący robi z sesji cyrk i kabaret, nie można tego już brać na poważnie, radni PiS nie wiedzą w ogóle nad czym głosują, wiedza tylko jak mają zagłosować
pas
pas 16.05.2019, 18:53
Mnie już coraz mniej dziwi, wszystko jest mozliwe z tą rada
dg
dg 16.05.2019, 17:36
Najgorsi są radni z pisu którzy automatycznie głosują tak, jak im partia nakaże.... Może i są za, może i coś popierają ale niestety muszą głosować jak pan przewodniczący każe który nawet nie jest z pisu
haker
haker 16.05.2019, 18:55
Ale żeby aż tak nie mieć swojego zdania? I włączać młodzież i seniorów w swoje gierki?
masakra
masakra 16.05.2019, 22:08
prosze zobaczyć jakie miny mieli radni z PIS, jedni czerwoni ze wstydu inni smutni ze spuszczoną głową, nawet nikt nie miał prawa sie wypowiedziec tylko wszyscy mówili że wódz moze mówić hehehehe
obserwator