Narkotyki, dopalacze i patoklimaty

  • 16.05.2019, 21:59 (aktualizacja 16.05.2019, 22:09)
  • Tomasz Ratuszniak
Narkotyki, dopalacze i patoklimaty fot. Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
Zagrożenia wynikające z sięgania po substancje psychoaktywne były tematem spotkań, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Lipinach oraz Placówce Wsparcia Dziennego Zgrana Paka w Dębicy. To część kampanii: Narkotyki i dopalacze zabijają pod hasłem Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.

Z dziećmi i młodzieżą spotkał się asp. sztab. Tomasz Totko, odpowiedzialny w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy za profilaktykę społeczną. Rozmowa, podczas spotkania, dotyczyła zagrożeń związanych z narkotykami i dopalaczami. Tomasz Totko podkreślał, że sięganie po takie substancje pociąga za sobą skutki zdrowotne i szerokie konsekwencje społeczne.


Wiele uwagi poświęcił też odpowiedzialności prawnej niepełnoletnich. Funkcjonariusz zwracał też uwagę na zagrożenia w sieci, na które narażeni są młodzi ludzie i omówił typowe zachowania sprawców cyberprzemocy.


W obu spotkaniach wzięło w sumie udział 90 osób.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe