Będą rzeźby, rycerze i otwarte czołgi

  • 17.05.2019, 14:35 (aktualizacja 17.05.2019, 15:04)
  • Tomasz Ratuszniak
Będą rzeźby, rycerze i otwarte czołgi
Wernisaż wystawy prac rzeźbiarza Sławomira Micka rozpocznie w sobotę 18 maja o godz. 16:00 XII Dębicką Noc Muzeum w Muzeum Regionalnym przy ul. Ratuszowej 4. Jego dyrektor Jacek Dymitrowski zaprasza również na piknik w średniowiecznym stylu z drużyną Czarny Sokół i zajęcia plastyczne dla dzieci.

Sławomir Micek urodził się w Dębicy, a mieszkał w Pustkowie. Dziesięć lat temu jego wystawę oglądać można było w Muzeum Regionalnym.

- Dlatego teraz chcemy pokazać jego dorobek z tych ostatnich dziesięciu lat - tłumaczy dyrektor.

Jako że Micek tworzy w brązie, to część rzeźb pokazanych zostanie jedynie na planszach. Ale część będzie można zobaczyć wykonanych z włókna szklanego lub też z brązu, tyle tylko, że w miniaturze.

Od godz. 18:15 do 21:00 przed muzeum trwać będzie piknik dla dzieci i młodzieży w średniowiecznym stylu prowadzony przez drużynę Czarny Sokół. W środku dla najmłodszych odbywać się będą zajęcia plastyczne.

Dla wielu dzieci największą atrakcją będzie jednak fakt, że tylko w ten wieczór wszystkie pojazdy stojące przed muzeum zostają otwarte i można zwiedzać je również od środka.

Noc Muzeum w Dębicy trwać będzie aż do północy. W tym czasie w promocyjnych cenach kupić będzie można wydawnictwa muzealne.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe