Szkółkarze świętowali w Zasowie - zdjęcia

  • 21.05.2019, 10:26 (aktualizacja 21.05.2019, 11:13)
  • Grzegorz Król
Szkółkarze świętowali w Zasowie - zdjęcia
W Zasowie, przy ruinach dworu Łubieńskich świętowali szkółkarze z tej miejscowości i okolic. Miejsce Majówki Szkółkarskiej nie było przypadkowe.

To właśnie Tadeusz Łubieński zapoczątkował szkółkarstwo w Zasowie i w okolicznych wsiach. To, co rozpoczął hrabia dawno temu przetrwało do dzisiaj, a do Zasowa przyjeżdżają ludzie z wielu zakątków Polski, by kupić np. stare odmiany drzew owocowych. Podczas imprezy przy dworze nie zabrakło występów artystycznych, stoisk np. ze środkami ochrony roślin, a także tych, gdzie można było się zaopatrzyć w drzewa owocowe, czy ozdobne. Najbardziej zasłużeni szkółkarze otrzymali wyróżnienia z rąk wójta Marka Rączki i radnego Rady Gminy w Żyrakowie Zbigniewa Waśko. Do Zasowa przyjechał także prawnuk Tadeusza Łubieńskiego - Maciej Łubieński. Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafił dzisiaj, tj. we wtorek 21 maja. Zachęcamy do lektury. 

Grzegorz Król

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe