Kolejne ostrzeżenie - rzeki mogą przekroczyć stany alarmowe

  • 21.05.2019, 16:48 (aktualizacja 21.05.2019, 17:09)
  • Grzegorz Król
Kolejne ostrzeżenie - rzeki mogą przekroczyć stany alarmowe
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przy Podkarpackim Urzędzie Województwa wydało kolejne dzisiejszego dnia ostrzeżenie. Tym razem dotyczy ono wezbrania rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Stopień ostrzeżenia - 2.

Informacja dotyczy rzek w zlewni m.in. Wisłoki. Centrum spodziewa się wzrostu poziomu wody do stanów wysokich. Lokalnie spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych. W sieci można sprawdzać na bieżąco poziomy wód m.in. z Wisłoki, Dulczy, Ostrej czy Wielopolki. Dzisiejszy pomiar na Wisłoce, przeprowadzony przy ul. Kościuszki o godz. 8:07 dał wynik 71 cm wysokości lustra wody. Ten z godziny 16:07 pokazał, że poziom w rzece wzrósł o 31 cm. Podobny przyrost zanotowany został na Dulczy w Łękach Dolnych. Służby spodziewają się dalszego podnoszenia poziomu wód.

Przypominamy, że WCZK wydało wcześniej ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów deszczu i burz, o którym przeczytacie Państwo TUTAJ.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe