Przedszkole zalane. Służby pracują w całym powiecie - zdjęcia

  • 21.05.2019, 23:50 (aktualizacja 22.05.2019, 00:42)
  • Grzegorz Król
Przedszkole zalane. Służby pracują w całym powiecie - zdjęcia Dębica, ul. Krakowska.
Sytuacja we wszystkich gminach nadal jest zła. Jutro, o godz. 9, w Urzędzie Wojewódzkim zbierze się sztab kryzysowy, w którym udział wezmą również przedstawiciele z powiatu dębickiego. Starosta Piotr Chęciek mówi, że choć do sytuacji z 2010 roku jeszcze daleko, to dobrze nie jest. Co chwile spływają nowe informacje odnośnie podtopień.

W Dębicy trwa akcja przy ul. Krakowskiej i Ogrodowej, gdzie domom i dwóm szkołom - Zespołowi Szkół Ekonomicznych i Szkole Podstawowej nr 2 - zagraża Potok Kawęcki. Woda w niektórych miejscach wystąpiła z koryta. Zła sytuacja panuje także w gminie Jodłowa, gdzie przez całą noc działał będzie sztab kryzysowy. Wójt Jan Janiga ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. Tam podtopionych zostało wiele gospodarstw, niektóre mosty są nieprzejezdne, ucierpiało także miejscowe przedszkole. 

- Wiem, że w gminie Pilzno, zwłaszcza w Łękach Dolnych we znaki daje się Dulcza. Strażacy pracują też wzdłuż Ostrej w Braciejowej i Gumniskach, a także w Zawadzie i Stobiernej (tam przepływa Isełka/Zawadka - przyp. red). Źle jest w gminie Żyraków, najlepiej sytuacja wygląda w gminie Czarna - mówi starosta Piotr Chęciek, który dodaje, że powiatowy sztab kryzysowy pracuje w Komendzie Powiatowej Policji, zbierają dane z całego powiatu.

W Pilźnie, przy ul. Staszica, w dwóch miejscach osunęła się ziemia. Droga przez kilkadziesiąt minut była nieprzejezdna. Udrożnili ją strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Starosta Piotr Chęciek mówi, że obecnej sytuacji - na szczęście - daleko do tej sprzed 9 lat, to zdaje sobie sprawę, że dla wielu osób mogą to być trudne chwile. Zapewnia, że wszystkie służby postawione są w stan pełnej gotowości, gdyby gdzieś były potrzebne worki, to starostwo dysponuje nimi, a jeśli zajdzie potrzeba, to istnieje możliwość poproszenia o pomoc wojska.  

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego podniosło d 3 stopień zagrożenia, odnośnie intensywnych opadów z burzami. Co ważne, okres obowiązywania ostrzeżenia został wydłużony do środy, do godz. 10:00. Wcześniej obowiązywał 2 stopień, ograniczony czasowo do 21 maja, do godz. 23.

O sytuacji w powiecie pisaliśmy również TUTAJ.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytam a nie widzę
Czytam a nie widzę 22.05.2019, 23:12
To gdzie o tym zalany przedszkolu?

Pozostałe