Stany alarmowe przekroczone. Najwyższy stopień zagrożenia

  • 22.05.2019, 08:09 (aktualizacja 22.05.2019, 08:40)
  • Grzegorz Król
Stany alarmowe przekroczone. Najwyższy stopień zagrożenia
Monitoring powodziowy pokazuje, że w czterech miejscach w powiecie stany alarmowe na rzekach zostały przekroczone. W pozostałych miejscach, w których znajdują się punkty pomiaru mamy stany ostrzegawcze.

Wisłoka przekroczyła stany alarmowe w Dębicy, przy ul. Kościuszki i w Skurowej (gmina Brzostek). Przy pierwszym punkcie lustro wody sięga już 625 cm (stan na godz. 8:10), a przy drugim jest to 317 cm (8:07). Niebezpiecznie jest także w Łękach Dolnych, na potoku Dulcza, tam lustro wody sięga 344 cm (8:08), a także w Paszczynie na Wielopolce (485 cm - 8:08).

Stany ostrzegawcze natomiast przekroczone są na Wisłoce w Brzeźnicy i przysiółku Parkosza - Łabuziu, a także na Grabiniance w Czarnej. System monitoringu nie obejmuje wszystkich potoków w powiecie dębickim. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wydało natomiast 3, najwyższy stopień zagrożenia opadami deszczu z burzami, który obowiązuje do dzisiaj, do godz. 10:00.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe