Stan alarmowy w Czarnej. Od zachodu idzie deszcz!

  • 22.05.2019, 11:57 (aktualizacja 22.05.2019, 12:22)
  • Grzegorz Król
Stan alarmowy w Czarnej. Od zachodu idzie deszcz!
O 7 cm Grabinianka w Czarnej przekroczyła stan alarmowy. Jak pokazują pomiary poziom wody cały czas rośnie.

Lustro wody w Grabiniance sięga 307 cm, przy czym stan alarmowy to 300 cm. Cały czas podnosi się także woda w Wisłoce, na wysokości ul. Kościuszki w Dębicy (640 cm), oraz w Wielopolce w Paszczynie (538 cm). Są też dobre wiadomości - poziom Wisłoki w Skurowej obniżył się o 3 cm (do 321 cm). To może oznaczać, że fala kulminacyjna zbliża się do Dębicy.

Stabilizuje się sytuacja w gminie Pilzno. Dulcza ma teraz poziom, który kwalifikowany jest, jako stan ostrzegawczy. Podobnie, jak Wisłoka w Parkoszu-Łabuziu. Nie ma także zagrożenia ze strony Ostrej w Gumniskach i Braciejowej.

Jak na swoim profilu informuje Mateusz Lewartowski, do Dębicy zbliża się od zachodu chmura, która przyniesie mocny, przelotny deszcz.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe