Sytuacja się stabilizuje, ale do idealnej jeszcze daleko

  • 22.05.2019, 19:26
  • Grzegorz Król
Sytuacja się stabilizuje, ale do idealnej jeszcze daleko
Wisłoka stan alarmowy przekracza już tylko w Dębicy. Wysokość lustra wody jest na poziomie 627 cm i spadła o 8 cm przez ostatnią godzinę.

Z kolei stan ostrzegawczy ciągle jest przekroczony w Skurowej (279 cm), gdzie po kilkucentymetrowych spadkach woda znów się delikatnie podniosła. W Parkoszu lustro Wisłoki znajduje się na wysokości 534 cm i jest niższy o 66 cm od stanu z godz. 12:07. Mimo tego stan ostrzegawczy przekroczony jest blisko metr. Delikatnie opadła także woda w Brzeźnicy. O godz. 17:34 było 651 cm, a jest 648 cm. Trudna sytuacja jest ciągle na Grabiniance w Czarnej, ale i tam idzie ku lepszemu. To jedyna z mniejszych rzek w powiecie, na której przekroczony jest stan alarmowy. Najgorzej było o godz. 19:14, kiedy lustro znajdowało się na wysokości 360 cm. Obecnie, po kilkunastu minutach pomiary dają wynik dwa centymetry niższe. Na chwilę obecną nie ma zagrożenia ze strony Gogołówki, Dulczy i Ostrej, a także Isełki.

Prognozy pogody nie przewidują tak intensywnych opadów deszczu, jak wczoraj. Dla powiatu dębickiego wydane jest ostrzeżenie 1 stopnia, które obowiązuje do jutra (23 maja) do godz. 18. Wczoraj mieliśmy 3 i najwyższy stopień ostrzeżenia o możliwości wystąpienia opadów i burz.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe