Przygotowania do przyjęcia prymicjantów trwają

  • 23.05.2019, 19:58 (aktualizacja 24.05.2019, 09:49)
  • Janusz Grajcar
Przygotowania do przyjęcia prymicjantów trwają
Mieszkańcy Parkosza szykują już bramę, przy której zostaną przywitani dwaj prymicjanci. Kiedy konstrukcja będzie gotowa, dziewczęta ozdobią ją, a wtedy stanie przy drodze w Łabuziu. Przygotowania trwają także w innych parafiach, do których przyjadą wyświęceni przez biskupa Andrzeja Jeża w sobotę 25 maja księża neoprezbiterzy.

Po południu o godz. 17:00 w Parkoszu-Łabuziu powitani zostaną ks. Sylwester Duda i ks. Sylwester Mroczek z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrkowie. Stąd w asyście banderii konnej oraz dzieci i młodzieży jadącej na rowerach i motocyklach udadzą się w kierunku kościoła, gdzie będą na nich czekać pozostali wierni.

Młodzi kapłani odprawią nabożeństwo majowe, po którym ponownie z towarzyszeniem całej asysty udadzą się do swoich rodzinnych domów. Orszak towarzyszył im będzie również w niedzielę, gdy o godz. 10:00 wyjeżdżać będą w kierunku świątyni, w której o godz. 11:00 odprawią mszę prymicyjną. Zanim jednak staną za ołtarzem, na plebani błogosławieństwa udzielą im rodzice.

Z nowego księdza cieszyć się będzie również parafia Wszystkich Świętych w Straszęcinie. Ks. Krzysztof Jankowski powitany zostanie w sobotę koło domu państwa Stachników na początku Małej Woli o godz. 17:30. W kościele poprowadzi nabożeństwo majowe o godz. 18:00, a mszę prymicyjną sprawował będzie w niedzielę o godz. 11:00.

Na ks. Michała Dubasa o godz. 17:15 na granicy parafii czekać będą wierni z parafii św. Jana Chrzciciela w Pilźnie. Podobnie jak jego koledzy z roku w sobotę weźmie udział tylko w nabożeństwie majowym o godz. 18:00, a pierwszą swoją mszę św. odprawi w niedzielę o godz. 10:30. Uroczystość tę uświetnią m.in. orkiestra i chór parafialny.

W sobotę o godz. 17:30 na parking przy kościele pw. Dobrego Pasterza w Nagawczynie dotrze piąty prymicjant ks. Nikodem Kowalczyk. Pół godziny później rozpocznie się nabożeństwo majowe pod jego przewodnictwem. W niedzielę o godz. 10:30 nastąpi procesyjne wprowadzenie nowego kapłana do świątyni, w której o godz. 11:00 odprawi mszę św. Homilię wygłosi ks. dr Wojciech Gałda, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Święcenia kapłańskie w sobotę 25 maja przyjmie również brat Dominik Zarychta pochodzący  ze wspólnoty Matki Boskiej Anielskiej w Dębicy. Ta uroczystość odbędzie się w Bazylice Trójcy Świętej w Krakowie o godz. 10:00. Prymicje będą miały miejsce 16 czerwca w Dębicy.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe