Było gorzej, niż dwa dni temu - zdjęcia

  • 24.05.2019, 08:06 (aktualizacja 24.05.2019, 08:34)
  • Grzegorz Król
Było gorzej, niż dwa dni temu - zdjęcia Fot. Wojciech Staniszewski.
Dzisiaj nad ranem, przez gminę Brzostek przetoczyła się ulewa. Znów wystąpiły lokalne rzeki i potoki. Burmistrz Wojciech Staniszewski uspokaja i mówi, że woda zaczyna opadać.

Do podtopień doszło w Kleciach, w Kamienicy Górnej i w Woli Brzosteckiej. Burmistrz z samego rana poinformował na fejsbukowym profilu, że z Kamienicy przechodzi wezbrany Słony Potok.

- Ale wszędzie jest już dobrze, woda opada - mówi burmistrz Brzostku.

Dodaje, że za wcześnie, by mówić o stratach, bo wszyscy skupili się na zabezpieczaniu mieszkańców i ich dobytku.

- Ale już wiadomo, że będą zniszczenia zarówno w rolnictwie, bo zalało duży areał, jak i w infrastrukturze - dodaje Wojciech Staniszewski.

Burmistrz wyjaśnia, że dzisiejszego poranka w gminie było gorzej, niż 21 i 22 maja, kiedy inne gminy walczyły z podtopieniami.

Grzegorz Król

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe