Sobota, 24.08.2019

Umowa na Kwiatkowskiego podpisana

  • 24.05.2019, 15:42 (aktualizacja 24.05.2019, 19:35)
  • Grzegorz Król
Umowa na Kwiatkowskiego podpisana Umowa na Kwiatkowskiego podpisana. Fot. UM Dębica.
W Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na przebudowę ul. Kwiatkowskiego. Wykonawcą będzie firma Eurovia oraz firma DK-TEL.

Pierwsza z wymienionych firm zajmie się robotami drogowymi i sanitarnymi, natomiast druga będzie odpowiadać za roboty elektryczne i teletechniczne. Całkowity koszt zadania to ponad 8,1 mln zł. Całość będzie pochodziła z budżetu miasta. UM złożył wniosek o dofinansowanie, który został w Rzeszowie oceniony bardzo dobrze. Zdobył 18,5 pkt na 22 możliwe. Wszystko wskazywało na to, że pieniądze z zewnątrz będą, jednak już w Warszawie, na poziomie ministerstwa, dębickie zadanie zostało wykreślone, a na liście znalazły się te, które były ocenione w Rzeszowie dużo gorzej.

Aby wykonać roboty miasto musiało przesunąć pieniądze z innych zaplanowanych inwestycji. Jak mówi wiceburmistrz Jerzy Sieradzki, przesunięcia są tymczasowe, a miasto nadal będzie chciało zrealizować te zadania.

- Częściowo pieniądze pochodzą z puli na modernizację lodowiska, a częściowo z budowy mostu na Budziszu - mówi wiceburmistrz.

Dodaje, że teraz wykonawcy Kwiatkowskiego muszą przygotować projekt organizacji ruchu, który zostanie przedstawiony podczas spotkania działającym tam przedsiębiorcom. 

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
łolo
łolo 06.06.2019, 20:48
A na ul.Rzemieślniczą nie dało się poprawnie oszacować kosztów .Paranoja.
ja
ja 25.05.2019, 08:36
środki które powiat otrzymał były od dawna ustalone po to żeby dojazdy do A.4 robiły powiaty a nie województwo. A teraz nastąpiło tylko ich przekazanie, specjalnie nie trzeba było się starać.
Ot i cała filozofia;)
e debicki
e debicki 25.05.2019, 06:20
Miasto dostało dofinansowanie na drogę , projekt został wysoko oceniony w Rzeszowie , a w Warszawie wykreślili Dębicę żeby ktoś inny z partii mógł dostać dofinansowanie. Sprawiedliwość w kraju
debicki
debicki 24.05.2019, 20:05
Jakie gratulacje?
kto poważny dziś wykonuje inwestycje albo remonty w całości ze swojego budżetu? Jak burmistrz nie potrafi niech zapyta Chęćka jak to się robi. Pieniądze zostały zabrane jako wkład własny z innych inwestycji, więc one nie zostaną zrealizowane. Żenada
Rączka kasę wydaje
Rączka kasę wydaje 27.05.2019, 07:30
NIKT!!!
Nawet Gmina Żyraków postawiała żłobek za ponad 2 mln złotych i wyciągnęła jakąś dotację krajową. Choć tyle bo o dotację z UE nie walczyli, a prywatne firmy potrafiły nawet dostać 85% łącznie wsparcia, ale widać Gimna nie była takim rozwiązaniem zainteresowana, bo by musiała przez 2 albo 3 lata stosować obniżoną stawkę jak prywatny żłobek na ul. Paderewskiego.
Filozof
Filozof 24.05.2019, 20:43
Niech nie pyta checka, starosta pewnie zabiegany, ja odpowiem-trzeba przejść do pisu, wtedy kasa się znajdzie
Janusz
Janusz 24.05.2019, 20:03
Skandal!
Nie ma kasy - nie ma inwestycji. Po co pakować tyle pieniędzy w drogę dla TIRów? Niech jeżdżą taką jest - dotychczas jakoś sobie teraz kierowcy radzili i nikt się nie skarżył. Droga na dojazd ludzi do pracy jest wystarczająca i ruch tam nie jest szczególnie duży poza godzinami zmian w TC.... Zróbcie coś dla mieszkańców, a nie dla ciężarówek, które zostawią tylko spaliny i koleiny!!!
Janusz
Janusz 24.05.2019, 20:02
Skandal!
Nie ma kasy - nie ma inwestycji. Po co pakować tyle pieniędzy w drogę dla TIRów? Niech jeżdżą taką jest - dotychczas jakoś sobie teraz kierowcy radzili i nikt się nie skarżył. Droga na dojazd ludzi do pracy jest wystarczająca i ruch tam nie jest szczególnie duży poza godzinami zmian w TC.... Zróbcie coś dla mieszkańców, a nie dla ciężarówek, które zostawią tylko spaliny i koleiny!!!
doja
doja 25.05.2019, 09:48
Nie wiesz o czym piszesz.
Janusz
Janusz 27.05.2019, 07:16
Wiem bo czasami tą drogą jeździłem - wszystko było dobrze dopóki nie rozgrzebali pobocza wzdłuż TC i nie postawili tych pachołków. Droga do tego momentu była adekwatna do potrzeb. Tam jest ograniczenie 50km/g tamta droga, która była na ten ruch, który tam jest w zupełności wystarczała czyli w większości jako dojazd ludzi do pracy (bardzo duże natężenie 3x dziennie jak są zmiany). Ta droga to kontynacja łącznika z autostrady za miejskie pieniądze kosztem innych inwestycji służącym mieszkańcom. Ministerstwo nie dało kasy trzeba było postawić znak ograniczenia prędkości do 20km/h dla samochodów pow. 3,5t ze względu na zły stan drogi i łapać TIRy, które zakaz przekraczają.
abc
abc 24.05.2019, 19:34
Zabrać z innej inwestycji każdy umie panie burmistrzu. Proszę od starosty się uczyć jak się pozyskuje środki.
Filozof
Filozof 24.05.2019, 20:42
Trzeba być z pisu, żeby pozyskać środki, Wielka filozofia
post
post 24.05.2019, 23:11
był w PSL, był w PO, był w RIS, dla niego to nie problem zapisać się do Pis, no chyba, że w PiSie nie chcieli, aha jeszcze rycerz Kolumba
mieszkańcy
mieszkańcy 24.05.2019, 16:13
Super, gratulacje! Pomimo braku dofinansowania władze rozwiązał problem i inwestycja będzie realizowana, dziękujemy :)
mieszkańcy inni
mieszkańcy inni 24.05.2019, 19:33
Tak, bo wzięli ludziom na Budziszu i odsunęli realizację lodowiska. Tak sobie poradzili właśnie. Zabrać każdy umie.
ted
ted 24.05.2019, 21:58
Dokładnie tak, każdy zabrać umie, na tą inwestycje też miały być pieniądze i zostały,, zabrane" przez decyzję w Warszawie.
Szymon
Szymon 27.05.2019, 07:23
To nie znaczy, że trzeba zabierać z kilku innych inwestycji miejskich, żeby wpakować 8 mln w asfalt i autostradę dla TIRów z łącznika. Dała "Warszawa" na łącznik to niech da na całą jego realizację, a nie tylko pół. Z resztą nie jest w naszym interesie (mieszkańców Dębicy) wpuszczać TIRy do miasta i korkować 1 Maja, która jest alternatywą dla ludzi dojeżdżających do pracy, a ta droga to jedyna alternatywa dla podróży ulicą Kościuszki. Niech sobie zrobią łącznik w innym miejscu - najlepiej domów radnych, którzy zawsze po wygranych wyborach robią sobie nową drogę pod dom. Więc niech sobie puszczą ruch TIRów pod oknami skoro lubią tak infrastrukturę, beton, asfalt i wycinanie drzew.

Pozostałe