Ks. Sylwester Duda i ks. Sylwester Mroczek dotarli do Parkosza - zdjęcia

  • 25.05.2019, 20:03 (aktualizacja 25.05.2019, 20:25)
  • Janusz Grajcar
Ks. Sylwester Duda i ks. Sylwester Mroczek dotarli do Parkosza - zdjęcia
Na granicy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrkowie w Parkoszu-Łabuziu grupa wiernych powitały dwóch prymicjantów ks. Sylwestra Dudę i ks. Sylwestra Mroczka. Na nowych kapłanów czekał tu również ks. proboszcz Stanisław Jędrzejczyk.

Prymicjanci wraz z rodzicami udali się do kościoła parafialnego na bryczce. W asyście złożonej z banderii konnej oraz rowerzystów i motocyklistów. Po wprowadzeniu do świątyni, poprowadzili nabożeństwo majowe.

Radości z tego, że w tym roku wspólnota przeżywa podwójne prymicje nie ukrywa ks. Stanisław Jędrzejczyk. Podkreśla, że to pierwsze takie wydarzenie w parafii. Przed ponad 25 laty wspólnota doczekała się co prawda dwóch księży w jednym roku (ks. Grzegorz Nowak i ks. Ireneusz Chmielowski), ale prymicje mieli w odstępie kilku tygodni jedne od drugich.

Zdjęcia: Grzegorz Grajcar

Janusz Grajcar

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe