Policja prowadzi kontrole w zgłoszonych miejscach

  • 27.05.2019, 09:31
  • Ryszard Pajura
Policja prowadzi kontrole w zgłoszonych miejscach
Utrata prawa jazdy, mandat i punkty karne - to konsekwencje, jakie poniósł kierowca, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kontrole drogowe przeprowadzane są na terenie powiatu dębickiego w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

PODKARPACKA.POLICJA.GOV.PL. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dębicy na bieżąco weryfikują zgłoszenia zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie. Na początku maja, funkcjonariusze dębickiej drogówki weryfikowali zgłoszenia naniesione przez mieszkańców Dębicy dotyczące przekraczania prędkości na jednej z ulic miasta. Podczas pomiaru prędkości, funkcjonariusze zatrzymali kierującego audi. 21-letni mieszkaniec Stasiówki przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Konsekwencją popełnionego wykroczenia w ruchu drogowym była utrata prawa jazdy, mandat i punkty karne. Ze względu na zły stan techniczny audi, policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie, przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.
 
Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu dębickiego zostało naniesionych 2230 zagrożeń w 27 kategoriach. Z czego 826 zgłoszeń zostało zakwalifikowanych jako potwierdzone/potwierdzone wyeliminowane, 1283 zgłoszenia - jako niepotwierdzone i 103 zgłoszenia zakwalifikowane jako żart/pomyłka.  
 
Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo. Przypominamy jednak, że mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numer alarmowy 112.

www.podkarpacka.policja.gov.pl

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe