W rankingu kompetencji przyszłości są w pierwszej dziesiątce

  • 28.05.2019, 08:23
  • Janusz Grajcar
W rankingu kompetencji przyszłości są w pierwszej dziesiątce Od lewej stoją: Aleksandra Chłopek, Veronika Kot, Dominik Sobczyk, Norbert Szewczyk, Zuzanna Lipińska, Aleksandra Szczepkowicz, Gabriela Jędrzejczyk i Mateusz Szynal.
Dwanaście zespołów z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy zrealizowało swoje zadania w ramach projektu Zwolnieni z Teorii. Dzięki temu szkoła ta zajęła dziesiąte miejsce w Polsce w rankingu kompetencji przyszłości. Koordynatorką projektu w szkole jest nauczycielka języka angielskiego i opiekunka samorządu uczniowskiego Urszula Deszcz.

Poniżej przedstawiamy wszystkie zadania i grupy, które je realizowały.

„Quit Smoging” - kampania społeczna mająca na celu uświadomienie społeczeństwa na temat zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza oraz przedstawienie sposobów na zapobieganie dalszej degradacji środowiska.
Grupa: Adrianna Mendoń, Patryk Wójcik, Anita Pustułka, Ignacy Kamiński, Zuzanna Pyzińska, Daria Dobrowolska

„Poskromić matematykę” - pomoc w nauce do egzaminów z matematyki dla ósmoklasistów i uczniów trzecich klas gimnazjów.
Grupa: Dominik Sobczyk, Ewa Szewczyk, Justyna Ożóg, Marek Persak, Mateusz Zagórski, Michał Dąbrowski, Stefan Świstak, Michał Persak, Miłosz Dybaś, Piotr Świętoń.

"Przecież kultura nie gryzie" - zorganizowanie cyklu 4 koncertów w różnych miejscach na terenie Dębicy w celu zainteresowania wszystkich jej mieszkańców kulturą a w szczególności muzyką. Za ten projekt zespół został nominowany do nagrody Złotych Wilków.
Grupa: Wiktoria Cieśla, Maria Czekaj, Anna Dydo.

„Nativaths” - zachęcanie do nauki języków i poszerzanie wiedzy o Rosji, Ukrainie, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.
Grupa: Veronika Kot, Viktoria Nyga, Julia Sebastianka, Anna Cyran, Zuzanna Lipińska, Yaroslaw Datcenko, Sylwia Przybyło, Aleksandra Cieplewska.

„Międzypokoleniowi” - integracja osób starszych i młodzieży, organizacja spotkań dla tych grup oraz podejmowanie różnych aktywności.
Grupa: Magdalena Dryja, Katarzyna Serafin, Paulina Bania, Martyna Nalepa, Izabela Gierłach, Julia Ścibior, Zuzanna Grecka, Filiip Matłok, Aleksandra Szczepkowicz, Krystian Kędzior.

„Migamy Miłością” - nauka teoretyczna o uszkodzeniu aparatów mowy i słuchu, a także warsztaty języka migowego, pomagające w kontakcie z osobami głuchymi.
Grupa: Aleksandra Chłopek, Andżelika Zagórska, Julia Lesiak, Estera Bąk.

„Zaczytani na Maksa”  - popularyzowanie czytania wśród ludzi w każdym wieku, a szczególnie dzieci i młodzieży poprzez spotkania oparte na wspólnym czytaniu i prowadzeniu ciekawych quizów na temat czytelnictwa.
Grupa: Marzena Podkowińska, Julia Bania, Natalia Szukała, Kamil Lipa, Norbert Szewczyk, Adrian Fijałek.

„Eat4Health” - uświadamianie dzieci i młodzieży o składach produktów spożywczych, zasadach prawidłowego odżywiania oraz zapoznanie z problemem marnowania żywności.
Grupa: Mateusz Szynal, Kacper Fudali, Magdalena Krupa, Oliwia Zych, Daria Kozak, Anna Dziadek

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Justyna Dolczak
Justyna Dolczak 28.05.2019, 10:54
super!

Pozostałe