Szkoła w Lipinach laureatem Koloratorium - film

  • 28.05.2019, 11:36 (aktualizacja 28.05.2019, 12:53)
  • Janusz Grajcar
Szkoła w Lipinach laureatem Koloratorium - film Fot. K. Kosowski Na zdjęciu od lewej: Edward Uryasz, Ksawery Wójs i Rozalia Staniec.
Do Szkoły Podstawowej w Lipinach trafiła główna nagroda, czyli 30 tysięcy złotych w organizowanym przez Śnieżkę konkursie Koloratorium. Przyczynił się do tego przede wszystkim filmik autorstwa fotografa Krzysztofa Kosowskiego i nauczycielki Teresy Płoszczycy, w którym zagrali Edward Uryasz, Ksawery Wójs i Rozalia Staniec.

Autorzy tak piszą o filmie, który zatytułowali "Życie cudem jest":

Cud naszego życia polega na tym, że napędzają go siły nie w pełni poznane przez człowieka. Ciekawe świata dzieci poprzez doświadczenia obserwują manifestującą się przyrodę. Bo cóż może być bardziej cudownego niż larwa stająca się motylem czy maleńkie nasionko potężnym drzewem? A człowiek - będący w centrum tego cudu - jest cząstką niesamowitej, potężnej energii Życia.

Nasze życie utrzymuje się na Ziemi dzięki fotosyntezie, zaś w jej skład wchodzą elementy, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

W magicznym z pozoru świecie, główny bohater, z inicjatywy dziadka-sadownika i prowadzeniu przez Śnieżkę, powoli staje się Małym Kreatorem. Krok po kroku odkrywa zjawiska obecne w codzienności, nieprzerwanie dbając o swoje dzieło, tak aby na końcu dokonać czegoś wielkiego - cudu stworzenia, przekazania życia dalej, utrzymując ten świat w ładzie i harmonii.

loadingŁaduję odtwarzacz...
 
O konkursie Koloratorium i jego wynikach więcej w najnowszym wydaniu OL.
Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe