Poniedziałek, 22.07.2019

Podgrodzie mistrzem Gminnej Ligi Lekkoatletycznej

  • 29.05.2019, 20:10 (aktualizacja 29.05.2019, 20:52)
  • Janusz Grajcar
Podgrodzie mistrzem Gminnej Ligi Lekkoatletycznej
W Szkole Podstawowej w Brzeźnicy odbyło się dziś zakończenie siódmej edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej. Zwycięsko z rywalizacji wyszła reprezentacja Zespołu Szkół w Podgrodziu.

W tej edycji uczniowie rywalizowali w 15 konkurencjach. Były to: biegi na 60m, 200m, 300m, 400m, 600m, skok w wzwyż, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg po kopercie, rzut piłką lekarską i sztafeta australijska.

W sześciu rundach eliminacyjnych wzięło udział ponad 300 zawodników z wszystkich 13 szkół z gminy Dębica. Nie brakowało zaciętych pojedynków, w których o końcowym sukcesie decydowały centymetry lub ułamki sekund.

Każdy uczeń walczył nie tylko o indywidualne nagrody. Równie ważne były punkty dla szkoły. Mistrzem Gminnej Ligi Lekkoatletycznej został ZS w Podgrodziu. Drugie miejsce zajęła reprezentacja SP w Gumniskach, która przez cały cykl prezentowała bardzo wysoki i wyrównany poziom. Trzecie przypadło w udziale obrońcom tytułu sprzed roku, czyli SP w Brzeźnicy. 
Organizatorami imprezy byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pustkowie Osiedlu oraz Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy.

Klasyfikacja końcowa siódmej edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej:

1. Podgrodzie - 323 pkt.
2. Gumniska - 311
3. Brzeźnica - 310
4. Stasiówka - 300
5. Głobikowa - 277,5
6. Zawada - 258
7. Paszczyna - 257
8. Pustynia - 234
9. Pustków - 222,5
10. Stobierna - 156
11. Nagawczyna - 144
12. Latoszyn - 101
13. Pustków Osiedle - 12

Najlepsi indywidualnie byli:

Bieg na 60 m SP
Dziewczęta

1. Patrycja Wolak (Paszczyna)
2. Wiktoria Batora (Głobikowa)
3. Julia Składzień (Podgrodzie)
4. Karolina Tabiś (zawada)
Chłopcy
1. Eryk Dobrowolski (Głobikowa)
2. Daniel Pociask (Podgrodzie)
3. Kamil Surdel    (Brzeźnica)
4. Kacper Skowron (Nagawczyna)

Bieg na 60 m Gim.
Dziewczęta

1. Weronika Sujdak (Zawada)
2. Wiktoria Nylec (Gumniska)
3. Roksana Wawrzonek (Pustków)
4. Emilia Orkisz (Pustynia)
Chłopcy
1. Michał Ostafin (Brzeźnica)
2. Bartłomiej Cichoń (Gumniska)
3. Filip Wodzień (Stasiówka)
4. Patryk Fryz (Paszczyna)

Skok w dal SP
Dziewczęta

1. Karolina Tabiś (zawada)
2. Klaudia Godek (Głobikowa)
3. Klaudia Kłusek (Stobierna)
4. Nikola Szukała (Pustynia)
Chłopcy
1. Tomasz Galas (Podgrodzie)
2. Sebastian Batora (Głobikowa)
3. Kamil Surdel (Brzeźnica)
4. Aleksander Wojtaszek (Pustków)

Skok w dal Gim.
Dziewczęta

1. Weronika Sujdak (Zawada)
2. Gabriela Szymaszek (Stasiówka)
3. Weronika Rogowska (Brzeźnica)
3. Aleksandra Pociask (Gumniska)
Chłopcy
1. Bartłomiej Cichoń (Gumniska)
2. Sebastian Momola (Stobierna)
3. Konrad Ciebień (Stasiówka)
4. Michał Ostafin (Brzeźnica)

Rzut piłką lekarską 3 kg w tył SP
Dziewczęta

1. Patrycja Wolak (Paszczyna)
2. Milena Mroczka (Pustynia)
3. Małgorzata Róg (Nagawczyna)
4. Oliwa Garncarska (Podgrodzie)
Chłopcy
1. Dawid Czuba (Podgrodzie)
2. Mirosław Kamiński (Paszczyna)
3. Michał Ćwik (Gumniska)
4. Dawid Ochab (Pustynia)

Pchnięcie kulą Gim
Dziewczęta (3 kg)

1. Klaudia Ligęzka (Pustków)
2. Maria Wodzień (Zawada)
3. Oliwia Wójcik (Stasiówka)
4. Gabriela Miazga (Pustynia)
Chłopcy (4 kg)
1. Michał Nylec (Gumniska)
2. Jakub Moraniec (Podgrodzie)
3. Bartłomiej Tokarz (Brzeźnica)
4. Konrad Ciebień (Stasiówka)

Bieg na 400 m SP
Dziewczęta

1. Nikola Kosińska (Pustków)
2. Wiktoria Batora (Głobikowa)
3. Maria Szela (Stobierna)
4. Martyna Wójcik (Brzeźnica)
Chłopcy
1. Tomasz Galas (Podgrodzie)
2. Kacper Kucharski (Brzeźnica)
3. Kornel Ochab (Pustynia)
4. Xawier Ogrodnik (Głobikowa)

Bieg na 600 m Gim.
Dziewczęta

1. Gabriela Szymaszek (Stasiówka)
2. Martyna Łętek (Głobikowa)
3. Julia Kucia (Brzeźnica)
4. Nikola Mormol (Stobierna)
Chłopcy
1. Sebastian Momola (Stobierna)
2. Filip Wodzień (Stasiówka)
3. Kacper Żurek (Gumniska)
4. Dominik Pieniążek (Głobikowa)

Rzut oszczepem
Dziewczęta

1. Amelia Gruszka (Podgrodzie)
2. Julia Wiśniewska (Gumniska)
3. Klaudia Ligęzka (Pustków)
4. Oliwia Wójcik (Stasiówka)
Chłopcy
1. Patryk Fryz (Paszczyna)
2. Sebastian Salwa (Gumniska)
3. Mateusz Nykiel (Stasiówka)
4. Hubert Gruszka (Podgrodzie)

Bieg po kopercie
Dziewczęta

1. Wiktoria Batora (Głobikowa)
2. Julia Składzień (Podgrodzie)
3. Natalia Ligęska (Stasiówka)
4. Kamila Gil (Brzeźnica)
Chłopcy
1. Kamil Ostafin (Brzeźnica)
2. Kacper Mazur (Pustynia)
3. Jakub Tokarz (Paszczyna)
4. Alan Kocaba (Gumniska)

Rzut piłeczką palantową
Dziewczęta

1. Nikola Lesiak (Podgrodzie)
2. Martyna Hyz (Zawada)
3. Eliza Golon (Paszczyna)
4. Wiktoria Szymańska (Stasiówka)
Chłopcy
1. Kacper Gawle (Podgrodzie)
2. Kornel Ochab (Pustynia)
3. Radosław Misielak (Stasiówka)
4. Jakub Gniewek (Paszczyna)

Skok wzwyż
Dziewczęta

1. Natalia Dryja (Zawada)
2. Zuzanna Gawlik (Głobikowa)
3. Gabriela Wójcik (Stasiówka)
4. Wiktoria Wójcik (Gumniska)
Chłopcy
1. Bartłomiej Cichoń (Gumniska)
2. Szymon Pociask (Pustynia)
3. Patryk Fryz (Paszczyna)
4. Paweł Tarczoń (Podgrodzie)

Sztafeta Australijska
1. Stasiówka (Natalia Ligęska, Radosław Misielak, Gabriela Szymaszek, Filip Wodzień)
2. Gumniska (Natalia Wyszyńska, Kacper Skóra, Wiktoria Nylec, Kacper Żurek)
3. Brzeźnica (Martyna Wójcik, Kacper Kucharski, Julia Kucia, Kamil Szczygiełek)
4. Podgrodzie (Julia Składzień, Igor Malinowski, Karolina Tarczoń, Paweł Tarczoń)

Janusz Grajcar
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe