Sobota, 17.08.2019

Mateusz Cebula z Mariuszem Szewczykiem chętnie się spotka

  • 29.05.2019, 21:41
  • Tomasz Ratuszniak
Mateusz Cebula z Mariuszem Szewczykiem chętnie się spotka fot. facebook
Mateusz Cebula, przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy, opublikował na swoim fejsbukowym profilu film, w którym odpowiada na pytania internautów. Ma to być podsumowanie pierwszego półrocza działalności rady i jego jako przewodniczącego.

Wśród wielu pytań, m.in. o ulubiony film, czy wynik sobotniego meczu, znalazło się również pytanie o to, czy przewodniczący byłby skłonny zaproponować burmistrzowi debatę w lokalnej telewizji.

Mateusz Cebula twierdzi, że był zaskoczony takim pytaniem, ponieważ do tej pory takie debaty nie miały miejsca, ale zapowiada, że jest otwarty na merytoryczną dyskusję na temat miasta, jego mieszkańców i wszystkich innych kwestii, które mogłyby zostać poruszone podczas takiej rozmowy.

- Chętnie się spotkam w takiej formule, jeżeli taka propozycja gdzieś by się pojawiła. Natomiast mam jednak obawę, bazując na moich doświadczeniach z dotychczasowych sesji Rady Miejskiej, że nawet medialne wypowiedzi burmistrza tłumaczą za niego zastępcy. Ale może jeszcze będzie nam dane porozmawiać, czy to w tej, czy w innej formule - stwierdza przewodniczący.

Tomasz Ratuszniak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radca
Radca 03.06.2019, 15:47
Panie Cebula oby tak dalej. Chłopaki merytoryczne kulturalne. Mam nadzieję że będzie tak dalej. A opozycją proszę się nie przejmować.
Slabo
Slabo 31.05.2019, 20:53
Prawda jest taka, że odkąd Pan c. Jest przewodniczącym to poziomy sesji są tragicznie niskie, jest jak na zieleniaku w środy, powaga zerowa, on za to ponosi odpowiedzialność. Druga sprawa - niestety ale to jest źle odbierane, że każde zdanie, każde słowo musi być wymierzone przeciwko burmistrzowi. Wychodzi tu niedojrzalosc, bo ile takich władz było, które się nie lubiły a potrafiły choć na forum się zachować, tu jest poziom piaskownicy i znów za to odpowiada przewodniczący.
slabizna
slabizna 02.06.2019, 12:43
Jacy radni opozycji taka debata. On reaguje na to, co radni wygadują albo jak sala się zachowuje (np. żałośnie przy tej młodzieżowej radzie). Obejrzyj sobie sesje zanim będziesz pisać że niby każde słowo przeciw Szewczykowi. Z resztą po co o nim gadać jak się nie odzywa tam praktycznie haha
racja
racja 03.06.2019, 06:15
I może ma rację, nie chce się znizac do poziomu przewodniczącego i od tego ma zastępców
+
+ 31.05.2019, 13:42
Fajne foto - to już pod kampanię na jesienne wybory?
kandydat
kandydat 31.05.2019, 20:54
Oj kibicuje mocno, Dębica już ma dość takiego przewodniczącego :(
do przodu
do przodu 31.05.2019, 08:25
Ale boli niektórych ten Cebula, oj boli. Tak trzymać Panie Przewodniczący!
Anka
Anka 01.06.2019, 07:22
boli to kogoś przegrana z burmistrzem, oj szef kampanii się nie popisał :D
Waldek
Waldek 30.05.2019, 19:23
Ale wylewacie hejtu tutaj. Mi sie za to podoba ze radny utrzymuje kontakt w roznych formach. Czepiacie sie go ze niby uwzial sie na burmistrza a wylewacie tu tyle pomyj ze szkoda slow.
Darek
Darek 30.05.2019, 13:39
A odpowiedział gdzie mieszka????
Ludek
Ludek 03.06.2019, 13:16
jak to gdzie..... wszyscy wiedza gdzie ..... wstyd dla harcerstwa .....
klub motocyklowy
klub motocyklowy 30.05.2019, 16:33
A Ty gdzie mieszkasz ? Podskoczymy z odwiedzinami.
spoko
spoko 31.05.2019, 16:29
I przywieziecie adres? Czy pizze?
klub motocyklowy
klub motocyklowy 31.05.2019, 18:29
Zaprosimy za garaże i pokażemy swoje tatuaże.
spoko
spoko 01.06.2019, 20:28
Weźcie ze sobą bandaże, by było czym owijać te tatuaże.
Amatorzy
Amatorzy 01.06.2019, 01:09
Tylko żeby nie było za ciepło, bo spłyną z potem:)
Kibol
Kibol 30.05.2019, 12:24
A jemu to sie przypadkiem Wisłoka z Wisłą nie pomyliła?
Jam
Jam 30.05.2019, 12:23
Jak ogladam sesje to w sumie Szewczyk sie nie odzywa. To po co taka debata. Zeby znowu sciemnial jak z cenami wody?
Afrodyzjaq
Afrodyzjaq 30.05.2019, 12:08
Ale w Krakowie ta debata czy w Dębicy???
Co za .....
Co za ..... 30.05.2019, 16:36
Debaty odbywają się w studio TVP w samej Warszawie. Dalej nie rozumisz ?
dębiczanka
dębiczanka 30.05.2019, 11:50
Wiarygodność tych pytań od mieszkańców jest dla mnie taka sama jak przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie MRM czy MRS czy rozmów przeprowadzonych z dyr. szkół na temat inicjatywy młodzieży. Pan Przewodniczący wyraża gotowość do rozmowy z Panem Burmistrzem ( chce debatować) to oznacza ,że nie rozmawiają. Rodzi się więc pytanie, to jak wygląda zarządzanie i rozwiązywanie istotnych problemów miasta? Pan Cebula sam siebie ocenia po 6 miesiącach swojego działania. A może my ocenimy Pana. Niestety rozczarowanie. Sposób prowadzenia sesji poniżej obowiązujących standardów. Co zapamiętamy z tego półrocza: głosowanie na dwa palce nad budżetem, zabranie nam jednego budżetu obywatelskiego, zadymę z podwyżką za wywóz śmieci, obsadę wszystkich funkcji w RM ( a przecież radnych z innych komitetów też wybrali mieszkańcy),likwidację najstarszej szkoły w mieście, wycinkę drzew, ostatnio olewanie inicjatyw obywatelskich, bo nie podobają się wnioskodawcy, arogancję niektórych radnych i można tak jeszcze długo wymieniać. Czekam na realizację programu wyborczego, może na początek zagospodarowanie terenów nad Wisłoką - głośne bulwary i mieszkania dla młodych. Praca w samorządzie polega na współpracy ze wszystkimi a nie na prowadzeniu wojenek. A w mojej ocenie tych umiejętności do prowadzenia dialogu Panu Cebuli niestety brakuje.
Irando
Irando 31.05.2019, 21:14
Widzę że naczelna opozycjonistka z lewackiej PO pomimo przegranej w niedzielnych wyborach ciągle w formie. Strategia po klęsce nie zmieniła się atak na PiS atak na Przewodniczącego Cebulę czy jest powód czy go nie ma. Obrzydzić wyborcom opozycję ,jak mozna to osmieszyć samemu nie majac programu ani sukcesów gdzy się rządziło . A propos Pana Cebuli - Pani Dyrektor o ile wiem to Mateusz nie nalezy do PiS....
Alina ogarnij się
Alina ogarnij się 31.05.2019, 08:23
Budżet obywatelski zabrał Szewczyk dając taką autopoprawkę a wszyscy radni w tym Twoi wyborczy podpieczni z KO głosowali za :D Śmieci podnieśli wszyscy radni poza tymi z PiS, którzy wykazali, że można było zrobić inaczej gdyby tylko burmistrz wcześniej wziął się za robotę! Wycinka drzew? To pretensje do burmistrza, bo to on wydaje decyzje, radnym nic do tego. Więc tak - rządy Szewczyka wspieranego przez PO i WZD to rozczarowanie, do czego przykładasz rękę.
12345
12345 02.06.2019, 00:50
wycinka drzew to złodziejstwo, okradanie mieszkańców z drzew i zdrowia, za ciężkie pieniądze w tym Unii
Joan
Joan 30.05.2019, 14:58
podpisuje się obiema rękami!!!
artek
artek 30.05.2019, 11:38
Co za żenada... Próba ocieplenia wizerunku po akcji z Mlodziezowa/dziecięca rada? Nie udało się
błąd
błąd 31.05.2019, 08:20
Dajcie spokój z tymi radami, myślicie, że cały świat tym żyje? Błąd.
zenon
zenon 30.05.2019, 11:34
on tak źle się wypowiada o burmistrzu a w głębi serca to chyba jednak go podziwia, Burmistrz też kiedyś miał takie czaty - z tym, że miał więcej odwagi bo na żywo a tutaj pytania były od Ziuci, Dżesiczki i Brajanka z internetów, smsów i e-maila....
Może kiedyś i radny dorośnie do takiej roli - na chwilę obecną koguci, ale niech ma swoje pięć minut.
Jan
Jan 31.05.2019, 08:11
A na tych czatach to skąd były pytania jak nie z internetu od bliżej nieokreślonych osób? Jak porównuję odpowiedzi tu i tam, to jednak przewodniczący na plus. A że szpilkę wbija burmistrzowi? To nic złego, wręcz przyda się naszemu burmistrzowi taki bat do działania.
Vit
Vit 31.05.2019, 20:49
Może jemu ktoś powinien dać bata w końcu? Za arogancje i niskie poziomy sesji?
taa
taa 31.05.2019, 08:09
Pamiętam te czaty - ogólnikowe, wymijające odpowiedzi i zapraszam na kawę. Jest czego zazdrościć...
jasio mały
jasio mały 30.05.2019, 00:49
Nie debatować pod publiczkę tylko współpracować , Od radnych i Burmistrza wymaga sie pracy dla rozwoju naszego miasta a nie jakiś wojenek. Opozycja która ma wiekszość - no to tylko w Dębicy. Ostatnio chciałem to wytłumaczyć koleżance z Austrii jak to większość może być w opozycji. Nie zrozumiała tej demokracji po naszemu.
Jam
Jam 30.05.2019, 07:50
Moze zle tlumaczyles Maly Jasiu :)
wyborca
wyborca 30.05.2019, 00:40
Pan Przewodniczący powinien sobie uświadomić , że kampania wyborcza sie skończyła i niech sie bierze do roboty. Jak ma takie parcie na występy medialne to może szkoła aktorska. A pytania to śmiech. Może wreszcie odpowie gdzie faktycznie mieszka , czy ma mieszkanie w Krakowie . 5 lat to długa kadencja zobaczymy gdzie pójdą do przedszkola dzieci Pana Przewodniczącego. Dziwne , ze dziennikarze i inne służby tak łatwo odpuszczaja takie tematy . Dotyczy to również nomen omen także innego Mateusza. Przewodniczący który od innych oczekuje i wymaga przestrzegania prawa, sam jest co najmniej mało wiarygodny w tej sprawie i nawet przez swoich zastępców nie wyjasnia jednoznacznie tej sprawy. I na koniec jako wieloletni kibic KS Wisłoka nie dostrzegłem wcześniej takiego oddania dla klubu jak teraz pokazuje. Dobrze że taraz się angażuje tylko czy aby na pewno ma biało zielone serce, czy też zimne i wyrachowane.
KaEs
KaEs 31.05.2019, 08:19
Wyrachowanie to by było jakby przed wyborami zaczął robić ruchy jakieś tak jak burmistrz co to się na meczach nagle pokazał. Cebula po wyborach dopiero dołączył do Klubu 100, co miesiąc wspiera klub i dba o sprawy, które inni mieli w nosie jak trybuna.
KS
KS 31.05.2019, 19:15
Pytanie gdzie był przez lata . teraz jak PR jest lepszy to wszyscy się chcą ogrzać przy tym ognisku nawet harcerze. sprytnie posunięcie startuję z Krakowskiej i nagle jestem czołowym wspierającym. co dla gościa który rocznie zarabia ponad 100 tys. być w klubie100 Jeszcze teraz .Cwaniak zobaczymy czy do kończ będzie wspierał KS WISŁOKA Nawet jak przestanie być radnym.
KaEs
KaEs 02.06.2019, 12:41
Burmistrz zarabia ponad 100 tys. i jakoś się nie pali. Jemu wypomnij. Tylko żeby ze swoich dał a nie z miejskich...
zobaczymyodwage
zobaczymyodwage 29.05.2019, 23:08
Jak tak odważny w takim razie czekamy na taką debatę
robert
robert 31.05.2019, 08:15
Burmistrz i odwaga? Z debaty przed wyborami z Kutrzebą w debica.tv się wycofali organizatorzy jawnie wspierający Szewczyka. Do radia też Szewczyk nie przyszedł. Na sesjach siedzi jak mysz pod miotłą.
Dzieciuch
Dzieciuch 03.06.2019, 06:20
A po co ma się szarpać z przewodniczącym który zawsze musi mieć ostatnie słowo, a jak mu coś nie pasuje to innym głos odbiera
Piotrek
Piotrek 29.05.2019, 22:33
Panie Cebula... Daj Pan spokój
Już po kampanii. Przegraliście to trzeba się z tym pogodzić .... jak dzieci
Ferdynand
Ferdynand 30.05.2019, 16:38
Jak to przegrali jak wygrali ?

Pozostałe