Poniedziałek, 21.10.2019

Nowy przewodnik w drodze na Jasną Górę

  • 04.06.2019, 08:44 (aktualizacja 04.06.2019, 09:19)
  • Janusz Grajcar
Nowy przewodnik w drodze na Jasną Górę
W Zabawie odbyło się spotkanie przedpielgrzymkowe dla przewodników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Dyrektor PPT ks. Zbigniew Szostak przedstawił w jego trakcie wszystkich księży, którzy prowadzić będą w tym roku grupy do Częstochowy.

Grupie nr 11 (św. Jadwiga) po raz drugi przewodniczył będzie ks. Rafał Jagoda, wikariusz z parafii św. Jadwigi w Dębicy. Wcześniej był przewodnikiem Grupy nr 6 (bł. Maria Teresa Ledóchowska).

Grupę nr 12 (św. Michał) poprowadzi jak w poprzednich latach ks. Zygmunt Ogórek, były wikariusz wspólnoty Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej, a od 2017 roku proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Grudnej Górnej.

Do zmiany dojdzie w grupie nr 13 (św. Dominik). Ks. Andrzeja Szaraja, który przewodniczył jej w ubiegły roku, zastąpi ks. Paweł Kasperowicz, wikariusz z parafii św. Stanisława BM w Pustkowie Osiedlu, który w tym roku obchodził pierwszą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

Grupę nr 3 (św. Albert) poprowadzi ks. Sebastian Ligęska, pochodzący ze wspólnoty Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie; obecnie wikariusz w parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach.

W grupie 9 (św. Stanisław) przewodnikiem będzie natomiast pochodzący z parafii Narodzenia NMP w Zawadzie ks. Łukasz Polniaszek; obecnie wikariusz we wspólnocie NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

Ks. Tomasz Krawiec pochodzący z parafii Św. Jana Chrzciciela w Pilźnie poprowadzi zaś grupę nr 18 (św. Wojciech). Obecnie pełni on posługę we wspólnocie Ducha Św. w Mielcu.

Janusz Grajcar
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe