Poniedziałek, 24.06.2019

Koalicja przypomniała o rocznicy - zdjęcia

  • 04.06.2019, 20:55 (aktualizacja 05.06.2019, 08:07)
  • Grzegorz Król
Koalicja przypomniała o rocznicy - zdjęcia
Z okazji trzydziestej rocznicy częściowo wolnych wyborów przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej Ziemi Dębickiej postanowili przypomnieć mieszkańcom o tym, co wydarzyło się 4 czerwca 1989 roku.

Na dębickim Rynku PO i KOZD na czele z posłanką Krystyną Skowrońską i posłem Zdzisławem Gawlikiem rozdawali mieszkańcom tort w biało-czerwonych kolorach, małe chorągiewki w barwach narodowych i białe oraz czerwone balony. Przechodnie otrzymali również od posłanki drobne upominki. Były to kolorowe zakreślacze z logo Sejmu, jak również breloczki do kluczy, w a nich gumowe rękawiczki i maseczka do wykonywania sztucznego oddychania.

- Postanowiliśmy uczcić rocznicę częściowo wolnych wyborów, bo to było bardzo ważne wydarzenie w historii Polski. Nie wiem dlaczego, ale nikt nie zdecydował się na zorganizowanie uroczystości - mówił Krzysztof Lipczyński.

Z kolei posłanka Krystyna Skowrońska życzyła wszystkim mieszkańcom Dębicy wszystkiego, co najlepsze.

Na Rynku obecny był również Jan Mytkoś, na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy, współzałożyciel dębickiej Solidarności. 

 

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Manhattan 32
Manhattan 32 06.06.2019, 13:10
J.D.Sachs, który kierował poczynaniami Balcerowicza w Polsce, doprowadził do kryzysu ekonomicznego na Ukrainie i chyba w Bułgarii...
Irando
Irando 05.06.2019, 12:54
"Tłumy Dębiczan" przybyły świętować z lokalnymi trockistami ( to ci politycy na zdjęciach ) wybory czwartego czerwca . Wtedy człowiek też myślał, że przyszła prawdziwa wolność i nawet płakał z radości. Niestety po tych wyborach wdrożono ekonomiczny plan Sorosa Sachsa Balcerowicza.Efektem tego nowego systemu ekonomicznego była gigantyczna recesja bezrobocie i wyprzedaż majątku narodowego za grosze. Plan SSB był precyzyjnie realizowany z krótkimi przerwami do roku 2015. Zarobić gigantyczne pieniądze mogli tylko wtajemniczeni czyli głowni uczestnicy i twórcy komunistyczno - trockistowskiej umowy okrągłego stołu .
Dominik
Dominik 06.06.2019, 03:45
bzdury wypisujesz, gdyby nie prof. Balcerowicz to u nas byłoby jak na Ukrainie. Ten kraj startował po upadku systemu komunistycznego z tego samego poziomu co Polska, tj. miał podobny PKB (Produkt Krajowy Brutt) w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dziś Polska ma trzykrotnie wyższe PKB, a Ukraina to każdy widzi jak sobie z reformami poradziła!
Irando
Irando 06.06.2019, 20:39
Typowa propaganda Gazety Wyborczej i TVN - jak nie Balcerowicz to Ukraina albo Białoruś. To że Polska ma taki PKB jak ma , to zasługa pracowitosci i zaradności Polaków a nie Balcerowicza . Pracowałem w gospodarce od początku przemian . Widziałem na wlasne oczy jak Balcerowicz zniszczył gospodarkę i to jest fakt - proszę zobaczyć w rocznikach statystycznych do jakiej recesji doprowadził. Zruinował całe branże , którym wystarczyło dać ochronę celną na kilka lat , żeby miały czas na restrukturyzację . Resztę wyprzedał za grosze razem ze swoim kumplem Lewandowskim .
Baba Jaga
Baba Jaga 07.06.2019, 12:24
Gdybyś Ty przeprowadzał wtedy reformy, to bylibyśmy już lata świetlne przed innymi. Specjalista z bożej łaski.
Dominik
Dominik 07.06.2019, 05:16
Irando, typowy wpis osoby, która ogląda tvpis i czyta przekaż reżimowych mediów. A twarde wskaźniki ekonomiczne są nie do podważenia i pokazują namacalnie, że Polska transformacja odniosła sukces. Twardych danych nie da się zakrzyczeć propagandą!
Teresa
Teresa 05.06.2019, 10:08
A ja byłam na Rynku. Rozmawialiśmy, wspominaliśmy tamten 4 czerwca. Sluchalismy wspomnień p. Mytkosia. Było normalnie, sympatycznie. Tort 🎂 był smaczny. Dla mnie tamte dni były ważne. Nie bylibyśmy dzisiaj tu gdzie jesteśmy. Te złośliwe wpisy mnie zasmucają. Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, aby poczuć się silniejszym.
cesarz
cesarz 05.06.2019, 14:20
prawie się popłakałem ze wzruszenia. Szkoda tylko że nie wspomniała Pani o tym co się się stało po tym 4 czerwca z naszą Dębicą. Smutne to.
Ekrey
Ekrey 05.06.2019, 07:22
jak przechodziłem przez rynek to myślałem że to jakaś akcja promocyjna nowej pizzerni w Dębicy
Teddy
Teddy 04.06.2019, 22:53
Miałem wpaść dziś na rynek, ale bałem się że braknie miejsca. Nie spodziewałem się że całe to towarzystwo zajmie areał jak starzy bywalcy tego miejsca podczas rozpracowywania 2 win
halo
halo 04.06.2019, 21:35
A pan Michoń to wstydzi się kolegów i koleżanek ze swego politycznego kolektywu, który go burmistrzem miał uczynić?
Solidarnosc
Solidarnosc 04.06.2019, 21:35
Szkoda ze nie przypomnieli o rocznicy 4 czerwca tylko z 1992r, pytanie czy wiedza ktora byla wazniejsza.....?
doso
doso 05.06.2019, 13:55
Nie ma co porównywać, 4czerwca 1989r zadziwiliśmy świat.
Później to były tylko utarczki kto ma rację i dłużej spał na styropianie.
Fan z Tarnobrzega
Fan z Tarnobrzega 04.06.2019, 21:34
Źle skadrowane zdjęcia bo Posła Gawlika nie widać! Skandal!
lipa
lipa 04.06.2019, 21:29
Jaka uroczystość to niby była? Burmistrz in spe Krzysztof się zbyt nadął przy tym określeniu dla rozdawania baloników i ciasta.

Pozostałe