Jeśli chodzi o ostatnie z osiedli, to pod uwagę brana jest tylko ul. Kwiatkowskiego.
Przy doborze osiedli, które zostaną objęte programem brane pod uwagę były różne czynniki. Były to m.in. poziom przestępczości, liczba osób bezrobotnych oraz tych, które korzystają z pomocy społecznej.
Jednym z etapów tworzenia programu były spotkania z mieszkańcami. Zorganizowane zostały w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Dębicy. W pierwszy dzień przyszły na nie trzy osoby, w drugi pięć. Ci, którzy wzięli w nich udział, podpowiadali przedstawicielom firmy Utila, co na poszczególnych osiedlach należy zrobić. Przede wszystkim pojawiały się tematy problemów z drogami, chodnikami, brakiem kamer monitoringu, wandalizmu, bloków wymagających remontów.
Pojawiły się także pozytywne głosy i to od mieszkańców takich ulic, jak Łysogórska czy os. Matejki, które od lat nie cieszą się dobrą opinią.
- Na tym osiedlu ciągle jest dużo zieleni, jest park, jest Dom Kultury, są obiekty sportowe - przekonywał jeden z mieszkańców.
Dyskusja dotyczyła także pozostałych osiedli. W Centrum zwracano uwagę na to, że o ile płyta Rynku wygląda przyzwoicie, to już na tyłach kamienic jest znacznie gorzej.
Jak wyjaśnił Robert Loba, zastępca prezesa firmy Utila to, czy program rewitalizacji zostanie zrealizowany, zależeć będzie od władz miasta oraz innych instytucji, jak np. powiat. Na terenie objętym programem znajduje się np. Zespół Szkół Specjalnych czy szpital, a te są w zarządzie właśnie Starostwa Powiatowego. Loba dodał także, że w przyszłym roku planowana jest wizja w terenie, by zobaczyć, jak obszar objęty programem wygląda w rzeczywistości.
- Myślę, że najpóźniej w lutym zorganizujemy spacer po mieście - wyjaśniła towarzysząca mu Martyna Sztajerwald, dyrektor ds. klienta kluczowego firmy Utila.
Grzegorz Król
Obserwator Lokalny nr 51/2016
Zmiany w mieście nie ciekawią dębiczan
- 27.12.2016, 11:10
- Grzegorz Król
Zaledwie osiem osób wzięło udział w spotkaniach dotyczących rewitalizacji czterech osiedli w Dębicy. Mimo tak niskiej frekwencji, przedstawicielom firmy Utila, która przygotowuje program, udało się zebrać wiele cennych informacji. W przyszłym roku ruszą w teren, by zobaczyć w rzeczywistości, z jakimi problemami zmagają się ludzie. Program rewitalizacji obejmował będzie osiedla Rzeszowska Północ, Centrum, Krakowska Południe, Wolica oraz Kępa (na zdjęciu).
Podziel się:
Oceń:
Komentarze (10)
Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.
Do "Wykopaliska"proszę nauczyć się liczyć ,a chodnik może powstać kij jest do innych celów.
Do "TEŻ STĄD" proszę nie pisać że wąskie ulice 1-metrowy chodnik można zrobić trzeba tylko chęci .NIE WPROWADZAĆ SPOŁECZEŃSTWO W BŁĄD.
A co to za komentarz pod artykułem sprzed 5 miesięcy?
Weź pieniaczu 1 metrowy kij i przejdź się np. Kawczyńską i odlicz ten 1 m od granic posesji. Z ulicy o szerokości 4 metry chcesz wykroić jeszcze 1 metr?
A po co będą robić chodnik na Kawęczyńskiej jak przyjdą wybory to dopiero będą obklejać płoty i prosić o głos .WSTYDU NIE MAJA CWANIAKI DĘBICKIE.
Dlaczego na ulicy Kawęczyńskiej nie zrobicie jakiegoś chodnika,aż strach iść tą ulicą.Dzieci idą do szkoły i o wypadek nie trudno.jedyna w Dębicy ulica która nie ma chodnika.xxI wiek ,a Dębica w ŚREDNIOWIECZU WSTYD DLA WŁADZY?????????????????????????????
Ten problem dotyczy całego Kawęczyna, ul Kawęczyńskiej, Partyzantów, Zielonej itd. Niestety wąskie ulice nie pozwalają na dużo. Kierowcy powinni pamiętać, że na całym Kawęczynie obowiązuje ograniczenie do 30 i zakaz ruchu samochodów ciężarowych.
Moze Policja powinna od czasu do czasu stanąć i utemperować szczególnie gówniarzerię traktującą te drogi jak rajdowe odcinki specjalne.
Wąskie ulice należy zamienić w jednokierunkowe.
Natomiast ul. Kwiatkowskiego woła o pomstę do nieba. Nasilenie ruchu kołowego, przede wszystkim tirów ogromne a chodnika jak na lekarstwo, jeszcze ta myjnia, przy silnym wietrze z południowego zachodu pieszy ma prysznic nawet do drugiej krawędzi jezdni.
Ale po co mamy przychodzic skoro wladza totalnie nas mieszkancow lekcewazy.
Słynne szykany Gągały.[ na zdjęciu]
a co z dawnymi szaletami wstyd na całą Dębicę