Kuchnia Caritas do likwidacji

  • 27.12.2016, 11:19
  • Admin Admin
Kuchnia Caritas do likwidacji
Osoby, które korzystały dotychczas z ciepłych posiłków serwowanych przez kuchnię Caritas, działającą przy parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, nie będą mogły dłużej się w niej stołować. Od stycznia ciepłe posiłki dla nich będzie wydawała restauracja Galeria Smaku.

Nie wszyscy, którzy się do niej zgłoszą, posiłek dostaną. Wcześniej muszą otrzymać decyzję, że są do tego uprawnione, wydaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. O tym, czy mieszkańcowi miasta taka pomoc się należy, przesądzi kryterium dochodowe.
- Wiem, że z kuchni korzystały osoby, które miały świadczenia powyżej 2 tys. zł - mówi Małgorzata Kędzior, dyrektorka MOPS-u.
Podkreśla ona, że pierwsi zainteresowani tą formą pomocy, już do ośrodka się zgłosili. Po przeanalizowaniu ich sytuacji materialnej urzędnicy mogą im przyznać prawo do posiłku. Poinformowany o takiej decyzji zostanie także punkt, w którym będą mogli się zgłosić na obiad, czyli Galeria Smaku na ul. Łysogórskiej.
Kuchnia Caritas przy parafii MBA powstała w czasie, kiedy proboszczem był ks. Józef Leśniowski. W szczytowym okresie wydawała nawet 800 posiłków dziennie. Ostatnio było ich jednak dużo mniej. Dziennie zgłaszało się do niej od 30 do 80 ludzi.
Nadal działać będzie kuchnia Caritas przy parafii Miłosierdzia Bożego. Zapewnia o tym ks. proboszcz Józef Dobosz.
Janusz Grajcar
Obserwator Lokalny nr 51/2016

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
spoko
spoko 28.12.2016, 17:25
Może mniej światełek na mieście i zostanie troche pieniędzy dla biednych zamiast płacić kolosalne rachunki po świętach
jan
jan 28.12.2016, 13:02
Na 800 było stać Caritas a na 80 nie

Pozostałe