Jest oświadczenie prokuratury w sprawie makabrycznego znaleziska w Brzeźnicy

  • 07.06.2019, 14:32 (aktualizacja 07.06.2019, 14:50)
  • Grzegorz Król
Jest oświadczenie prokuratury w sprawie makabrycznego znaleziska w Brzeźnicy
Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Artur Grabowski wydał oficjalnie oświadczenie w sprawie ujawnionych w Brzeźnicy niekompletnych zwłok mężczyzny. Choć nie ma jeszcze wyników specjalistycznych badań DNA, to wszystko wskazuje na to, że szczątki należały do zaginionego 11 maja mieszkańca Pustkowa-Osiedla Adama Z.

Jak wynika z komunikatu śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Dębicy, a prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci osoby, której szczątki zostały znalezione 27 maja. O makabrycznym odkryciu pisaliśmy TUTAJ oraz TUTAJ

W poniedziałek 27 maja, w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzeźnicy wraz ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Nagawczynie prowadzili poszukiwania zaginionego 61-letniego Adama Z., który ostatni raz widziany był 11 maja. W pewnym momencie ujawnili w Brzeźnicy, w odległości około 15 metrów od ul. Kolejowej, niekompletne zwłoki mężczyzny. W trakcie oględzin zwłok i miejsca, w którym zostały znalezione, w spodniach denata ujawniona została kartę honorowego dawcy krwi, wystawioną na nazwisko Adam Z. Następnego dnia odnalezione zostały pojedyncze i niewielkie kości kończyn górnych. Do poszukiwań użyty został również specjalnie przeszkolony pies.

- W toku toczącego się śledztwa zabezpieczono ciało do sekcji zwłok, której przeprowadzenie zlecono Zakładowi Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ w Krakowie. Ze wstępnych informacji udzielonych przez biegłych medyków sądowych wynika, iż ciało było w znacznym stanie rozkładu, posiadało znaczne ubytki tkanek miękkich, pozbawione było rąk, szyi i głowy, a także nosiło ślady ingerencji zwierząt - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Co ważne - do dzisiaj bezpośrednia przyczyna zgonu nie została stwierdzona i nie ma żadnych dowodów by potwierdzić, że w zdarzeniu brały udział osoby trzecie. Rodzina Adama Z. na podstawie dokumentów, jakie denat posiadał przy sobie wstępnie rozpoznała w nim poszukiwanego. Dopiero wyniki zleconych badań specjalistycznych i inne wynikające stąd czynności procesowe pozwolą na podanie rzeczywistych okoliczności zdarzenia.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu prokurator Mirosław Michno z prokuratury w Dębicy zaprzeczył, jakoby różne części ciała mężczyzny znalezione zostały po dwóch stronach drogi.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe