Różowa toaleta, a wokół trupie czaszki

  • 08.06.2019, 08:44
  • Tomasz Ratuszniak
Różowa toaleta, a wokół trupie czaszki
Takiej wystawy w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury jeszcze nie było. Dzięki instalacjom Jaroslava Čecha można się tam poczuć jak we śnie szalonego meksykanina.

Główne sale galerii przy ul. Akademickiej trudno nawet poznać. Wypełniają je teatralne dekoracje, trupie czaszki, ogromne figury i płótna przedstawiające grających na gitarach i mandolinach mariachi. W centralnym punkcie stoi zaś drewniana, pomalowana na różowo toaleta. Będąc w galerii warto sprawdzić co dzieje się, gdy pociągniemy za spłuczkę.

W sali im. Franciszka Szczerbińskiego obejrzeć można erotyczne malarstwo pochodzącego ze Słowacji autora.

Wystawa zatytułowana Homo Labiryntus gościć będzie w galerii, kierowanej przez Ryszarda Kucaba, przez najbliższy miesiąc. 

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (45)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe