W Łękach Dolnych spłonął budynek

  • 10.06.2019, 16:20 (aktualizacja 11.06.2019, 08:15)
  • Grzegorz Król
W Łękach Dolnych spłonął budynek Fot. OSP Łęki Dolne.
Druhowie z trzech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i zawodowcy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy walczyli wczoraj z ogniem w Łękach Dolnych, gdzie płonął budynek gospodarczy.

Jak mówią druhowie z OSP w tej miejscowości zgłoszenie dotarło do nich ok. godz. 19:30. W tym czasie ćwiczyli na pobliskim boisku do zbliżających się zawodów pożarniczych.

- Dlatego też po niespełna dwóch minutach obydwa nasze samochody były już w drodze do pożaru - informują druhowie z OSP w Łękach Dolnych.

Na miejscu strażacy zastali pożar który obejmował cały dach budynku gospodarczego. Doszczętnie spłonął dach budynku, który został rozebrany przez strażaków. Na szczęście nie ucierpieli ludzie, ani zwierzęta. Druhowie z Łęk Dolnych informują także, że udało się szybko odjechać ciągnikiem, który stał przy budynku.

- Ze względu na zadymienie akcja prowadzona była w aparatach ochrony układu oddechowego - informuje OSP w Łękach Dolnych.

Oprócz nich w gaszeniu pożaru udział brali także strażacy z OSP w Pilźnie, z OSP w Łękach Górnych, OSP ze Zwiernika oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza II z KP PSP w Dębicy.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wojtek
Wojtek 10.06.2019, 18:16
Jako 2 na miejscu bylo osp Pilzno

Pozostałe