Człowiek Roku OL 2016 - komu Laur Czytelników (działalność społeczna)

  • 28.12.2016, 12:53 (aktualizacja 04.01.2017, 14:25)
  • Admin Admin
Człowiek Roku OL 2016 - komu Laur Czytelników (działalność społeczna)
Trwa wybór Człowieka Roku 2016 Obserwatora Lokalnego. Po dokonaniu przez redakcję nominacji 18 kandydatów w 6 kategoriach w tej chwili ruch należy do Czytelników, którzy głosują zdecydują, kto otrzyma laury w każdej z nich. W kategorii działalność społeczna kandydują; na zdjęciu od lewej: Anna Czapla, Justyna Dziedzic i Sławomir Stolarczyk.

Głosować można wypełniając kupon zamieszczony w Obserwatorze Lokalnym (w bieżącym oraz kolejnych wydaniach) i dostarczając go osobiście lub za pośrednictwem poczty do redakcji na adres: ul. Żeromskiego 10, 39-200 Dębica.
Na kuponie można poprzeć swojego faworyta w jednej czy dwóch kategoriach, ale można też wskazać nazwiska kandydatów w każdej z nich.
Można też głosować wysyłając sms na numer: 71160.
W treści wiadomości trzeba wpisać: OL XY, gdzie zamiast XY wpisujemy numer kandydata, który znajduje się przy nazwisku. W przypadku głosowania na kandydatów w kategorii działalność społeczna, aby wysłać głos na kogoś z nominowanej trójki należy wpisać po nazwisku kandydata następujące numery:
Anna Czapla - OL 01
Justyna Dziedzic - OL 02
Sławomir Stolarczyk - OL 03
.
Głosowanie kończy się 8 lutego 2017 roku. Można dostarczyć dowolną liczbę kuponów i wysłać dowolną liczbę smsów. Kandydaci, którzy zdobędą najwięcej głosów w każdej z sześciu kategorii, otrzymają Laur Czytelników. Spośród tej szóstki Kapituła konkursu wybierze Człowieka Roku 2016 Obserwatora Lokalnego.
W tym roku po raz pierwszy wręczymy też Obserwatora Młodych. Laureata tego wyróżnienia wybierzemy w redakcyjnym gronie, a statuetkę odbierze on wspólnie z Człowiekiem Roku 2016. Wręczona zostanie także statuetka Obserwatora za całokształt działalności.
.
Kandydaci do tytułu Człowieka Roku 16 Obserwatora Lokalnego w kategorii działalność społeczna
.

Anna Czapla (OL 01)
Jako wolontariuszka prowadzi Placówkę Wsparcia Dziennego Iskierka, działającą przy parafii
Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie. Ale to tylko część jej społecznej aktywności, zorganizowała także m.in. akcję zbiórki pieniędzy na kask ochronny dla chorego Kuby i zbiórkę darów dla podopiecznych Domu Dziecka w Załuczu na Ukrainie.
.
Justyna Dziedzic (OL 02)
Pracuje w Urzędzie Miejskim w w Pilźnie, ale w mieście i powiecie znana od lat z zaangażowania w organizację akcji charytatywnych. Podczas ostatniej, dla trójki rodzeństwa zmagającego się z pląsawicą Huntingtona, udało się zebrać ponad 300 tys. zł. Pomaga jej wiele osób, jednak to ona koordynuje wszystkie działania. Współorganizuje też szereg innych wydarzeń, także cyklicznych, jak Mikołajkowy Dar Serca.
.
Sławomir Stolarczyk (OL 03)
Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotowej. Kierowana przez niego jednostka jest bardzo zaangażowana w życie społeczności lokalnej. Druhowie odwiedzają mieszkańców z kolędą. W tym wydali kalendarz promujący Chotową, organizowali spotkania integracyjne, imprezy dla dzieci, pomagali też w zbiórce nakrętek dla ciężko chorej Oliwki z Podlesia.
.
W kolejnych dniach przedstawimy kandydatów w pozostałych kategoriach: kultura, oświata, samorząd i polityka, sport.
.
Kandydaci w kategorii gospodarka - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii kultura - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii oświata - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii samorząd i polityka - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii sport - zobacz tutaj
.

 

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:Pozostałe