Jedenaście mogił do renowacji

  • 12.06.2019, 08:10
  • Tomasz Ratuszniak
Jedenaście mogił do renowacji
Jedenaście kolejnych mogił zostanie odnowionych na cmentarzu wojskowym w Dębicy. Miasto poszukuje właśnie wykonawcy tych prac.

To kontynuacja prac, które na zabytkowej nekropolii prowadzone były w sierpniu zeszłego roku. Wtedy poddanych renowacji zostało szesnaście mogił. Kolejnych jedenaście odnowionych ma zostać do końca sierpnia.

Na cmentarzu wojskowym spoczywają m.in. polegli w czasie I wojny światowej, w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku oraz w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Znajdują się tam również mogiły  z czasów okupacji niemieckiej.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obywatel
obywatel 12.06.2019, 22:04
A ile udało się zebrać w trakcie kwesty na cmentarzach, która była 1.11.2018 i na co planowane jest wydanie tych pieniędzy?

Pozostałe