Zaczęli czytać w szkole, zabrali książki do domu - zdjęcia

  • 12.06.2019, 08:31
  • Janusz Grajcar
Zaczęli czytać w szkole, zabrali książki do domu - zdjęcia
Jak nie czytam, jak czytam - to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale pokazująca starszemu pokoleniu, że czytanie rozwija w każdym wieku. Wzięli w niej udział również uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaźwinach.

Głównym jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. W szkole w Jaźwinach czytanie odbywało się w różnych miejscach – w salach lekcyjnych, na korytarzu, na placu zabaw i podwórku szkolnym.

Niektórych uczniów tak wciągnęła czytana książka, że postanowili zabrać ją ze sobą do domu – co bardzo ucieszyło nauczycieli. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli. Jak pokazują statystyki aż 62 procent Polaków powyżej piętnastego roku życia nie czyta.

W trzeciej edycji w całej Polsce do wspólnego czytania książek przystąpiło w sumie 406 825 osób.

 

Janusz Grajcar

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe