CBA apeluje o informacje dotyczące sieci szkół Torus. Właścicielka zatrzymana

  • 12.06.2019, 19:39 (aktualizacja 12.06.2019, 19:43)
  • Janusz Grajcar
CBA apeluje o informacje dotyczące sieci szkół Torus. Właścicielka zatrzymana
Agenci CBA zatrzymali mieszkankę Kielc, właścicielkę sieci szkół Torus, która działa m.in. w Dębicy. Sprawa dotyczy wyłudzenia co najmniej 75 tys. zł z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podejrzana o wyłudzenie 39-letnia Ewa P. z Kielc prowadzi centrum kształcenia Torus. Jej sieć szkół funkcjonuje na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Ma 11 oddziałów szkolnych m.in. w Dębicy, Mielcu, Stalowej Woli i Tarnobrzegu.

Właścicielka sieci szkół licealnych i policealnych została zatrzymana przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu. Nadal trwają czynności procesowe oraz badane są kolejne wątki związane z działalnością placówek oświatowych.

- Śledztwo dotyczy podejrzenia wyłudzenia środków pochodzących z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz bezprawnego wpływania na tok prowadzonego śledztwa realizowanego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu - czytamy w komunikacie wydanym przez CBA.

W toku postępowania przygotowawczego zebrany został materiał wskazujący na przekazywanie organom samorządowych, które  dysponują pieniędzmi z Ministerstwa Edukacji Narodowej, dokumentacji poświadczającej nieprawdę. Chodzi o liczbę słuchaczy zapisanych na zajęcia i biorących w nich udział.

- W związku z powyższym Delegatura Centralnego Biuro Antykorupcyjnego w Rzeszowie informuje, że osoby posiadające wiedzę w zakresie wytwarzania nierzetelnej dokumentacji, a zwłaszcza składania podpisów potwierdzających ich udział w zajęciach, w których faktycznie nie uczestniczyli, proszone są o bezzwłoczny kontakt telefoniczny pod nr. tel. 17 784 37 50 w dni robocze w godzinach od 7.00 do 19.00 do 28 czerwca 2019 roku, lub całą dobę pod numerem 800 808 808 - informuje na swojej stronie CBA

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe