Burmistrz mówi, że bez dofinansowania nie będzie odkomarzania

  • 12.06.2019, 21:40 (aktualizacja 12.06.2019, 22:02)
  • Grzegorz Król
Burmistrz mówi, że bez dofinansowania nie będzie odkomarzania Photo by Gabor Bibor from FreeImages
- Szukamy dofinansowania na takie działanie - informuje na swoim profilu na Facebooku burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski. W ten sposób odpowiada na prośby mieszkańców gminy, by i tam rozpoczęto walkę z plagą komarów.

Mieszkańcy rządzonej przez niego gminy chcą, by włodarz poszedł w ślady Dębicy oraz gmin Czarna, Dębica i Żyraków. Czy również Brzostek przyłączy się do akcji odkomarzania w powiecie dębickim?

- W związku z plagą komarów i licznymi zapytaniami o możliwość "odkomarzania" pragnę Was poinformować, że szukamy dofinansowania na takie działanie. Na dzień dzisiejszy koszt takiego oprysku to około 50 zł na 300 metrów kwadratowych. Zapewne podejmiemy pewne działania, ale ich rozmiar jest uzależniony od pozyskanych środków - wyjaśnia Wojciech Staniszewski.

Pomoc zaoferował Daniel Wójcik, radny powiatowy, który wstępnie zadeklarował, że Zarząd Miasta przeznaczy na walkę z komarami pieniądze, które następnie będzie można przeznaczyć na wkład własny w przypadku pozyskania dofinansowania, bądź na samodzielne działanie przy odkomarzaniu terenów nadrzecznych, zieleni miejskiej i terenów sportowo-rekreacyjnych na terenie miasta. Zaznaczył jednak, że musi to przedyskutować z pozostałymi członkami Zarządu Miasta.

Jednak oprysk samych terenów miejskich może nie przynieść efektu, na co uwagę zwracają internauci komentujący informację burmistrza Brzostku.

- To musi być wykonane na szeroką skalę, bo jest ich (komarów - przyp. red.) bardzo dużo. W innym przypadku to syzyfowa praca, one są wszędzie - pisze Krystyna Nawracaj.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stefan N.
Stefan N. 14.06.2019, 21:09
Chcemy pozbyć się dokuczliwych komarów pomagajmy nietoperzom.
https://gadzetomania.pl/60208,…
Kwiczoł
Kwiczoł 13.06.2019, 10:12
Przyroda daje sobie sama radę i nie należy ingerować w jej prawa. Przykład: króliki w Australii. A ludzie niech nie łażą tam, gdzie nie ich miejsce. Przy zwiększonej ilości komarów na rozlewiskach błotnych pojawią się prawdopodobnie ptaki żerujące na nich. Ale to nie z dnia na dzień. A chemia zawsze jest szkodliwa, już jesteśmy Tablicą Mendelejewa.
M.
M. 13.06.2019, 08:53
podczas odkokmarzania giną nie tylko komary ale i pozyteczne owady. moze lepiej zadbać zeby było wiecej ptaków i żab przez tworzenie dogodnych miejsc, ktorych pozywieniem są komary. Pszczół juz prawie nie ma...
Xan
Xan 13.06.2019, 12:33
Racja - ale co tam ludziom pożyteczne owady i żaby. Grunt, że komarów ni ma …
Odkomarzyć
Odkomarzyć 13.06.2019, 00:26
Przez te komary nawet dzieci z domów wyjść nie mogą a jest lato jak by kto nie zaóważył !!!
twoja polonistka
twoja polonistka 13.06.2019, 10:13
zaóważyłam!
Komar
Komar 13.06.2019, 00:16
Nawet dzieci nie mogą wyjść na zewnątrz a jest lato itd !!! Odkomarzac i to już na wczoraj !

Pozostałe