Dwóch nietrzeźwych. Jeden miał wieźć dzieci na wycieczkę!

  • 14.06.2019, 08:02 (aktualizacja 15.06.2019, 15:41)
  • Grzegorz Król
Dwóch nietrzeźwych. Jeden miał wieźć dzieci na wycieczkę!
Dwóch kierowców pod wpływem alkoholu wpadło w środę 12 czerwca. Obaj stracili uprawnienia, jeden za swój czyn stanie przed sądem.

Pierwszy z nich wpadł w Brzeźnicy, na ul. Szkolnej. Tam dwa autokary miały przewozić dzieci na wycieczkę szkolną. O skontrolowanie pojazdów oraz osób, które miały nimi kierować zostali poproszeni przez rodziców policjanci. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że kierowca jednego z autobusów znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.

- Pan wydmuchał 0,21 promila - informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

32-letni mieszkaniec Bielów stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Z kolei kilka godzin później w Woli Brzosteckiej, ok. godz. 16 został zatrzymany kierujący volkswagenem golfem. Na pierwszy rzut oka było widać, że 33-latek siedzący za kierownicą może być pod wpływem alkoholu. Policjanci nie mylili się. Kierowca wydmuchał ponad 3,94 promila. On również stracił uprawnienia, z automatu będzie musiał teraz zapłacić 5 tys. zł na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ars lege
Ars lege 14.06.2019, 17:31
Art 178a KK
1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. (uchylony)
§ 3. (uchylony)
§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173 sprowadzenie katastrofy w ruchu, art. 174 sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu, art. 177 spowodowanie wypadku w ruchu lub art. 355 spowodowanie wypadku komunikacyjnego przez żołnierza § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Art 87 KW
§ 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.
§ 1a. Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§ 2. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1,
podlega karze aresztu do 14 dni albo karze grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§ 4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.
Strasz mniejska
Strasz mniejska 14.06.2019, 15:08
Panie redaktorze, obaj za swój czyn staną przed sądem...
pijus
pijus 16.06.2019, 18:58
ten 1 popelnil wykroczenie

Pozostałe