Dziękowała mu cała parafia

  • 16.06.2019, 14:55
  • Janusz Grajcar
Dziękowała mu cała parafia
Głos łamał się ks. prałatowi Józefowi Wątrobie, kiedy dziękował ludziom, z którymi przyszło mu współpracować przy tworzeniu i prowadzeniu parafii Krzyża Św. i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy. On również wysłuchał licznych wyrazów wdzięczności od wiernych za 32 lata służby Bogu i ludziom z osiedla Słonecznego.

Podczas mszy św. dziękczynnej o godz. 11:30 kościół Krzyża Św. wypełnił  się wiernymi po brzegi. Kiedy patrzyło się na twarz księdza proboszcza, nie trudno było dostrzec błąkający się po niej uśmiech. Był zadowolony, że tylu jego parafian chciało okazać mu wdzięczność na ponad 30-letnią posługę.

Po mszy św. były życzenia i prezenty od delegacji dzieci, młodzieży, rady parafialnej, przedstawicieli II LO, wojska, władz miasta i powiatu. Ks. Józef Wątroba dziękując wszystkim za pamięć, prosił, by nie zapominali o nim w modlitwie.

- Przychodźcie dalej na nabożeństwa, które tu rozpoczęliśmy, i przyprowadzajcie na nie dzieci - prosił odchodzący na emeryturę proboszcz.

W sierpniu zastąpi go ks. Andrzej Surowiec. 

Więcej o tej uroczystości w najbliższym wydaniu OL, a poniżej fotorelacja.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parafianka
Parafianka 23.06.2019, 18:28
Ksiądz Wątroba zawsze będzie NASZ!!!!!!!!!!!!!!
karol
karol 21.06.2019, 14:20
Od czego jesteście parafianie, że pozwalacie mu odejść z parafii a tyle dla Was zrobił powinien zostać i o to parafianie powinni się postarać...
Były parafianin
Były parafianin 17.06.2019, 19:18
No. Trudno zgodzić mi się że tam były tłumy. Ostatni raz jak tam byłem ponad 20 lat temu to były tłumy. NIE bez powodu takie życzenia proboszcza o przeprowadzanie dzieci. Za kolejne 20 lat będzie pusto całkiem. I nie mam urazu do proboszcza ale Kościół robi wszytsko żeby tak się stało.
OczYwistość
OczYwistość 16.06.2019, 20:34
Cóż, widać kto tu rządzi, przykre....
Niefajnie
Niefajnie 16.06.2019, 15:25
starosta powaitu dębickiego w takiej posturze przed klerem... symboliczne..

Pozostałe