Człowiek Roku OL 2016 - komu Laur Czytelników (kultura)

  • 30.12.2016, 08:14 (aktualizacja 04.01.2017, 14:20)
  • Admin Admin
Człowiek Roku OL 2016 - komu Laur Czytelników (kultura)
Trwa wybór Człowieka Roku 2016 Obserwatora Lokalnego. Po dokonaniu przez redakcję nominacji 18 kandydatów w 6 kategoriach w tej chwili ruch należy do Czytelników, którzy głosując zdecydują, kto otrzyma laury w każdej z nich. W kategorii kultura kandydują; na zdjęciu od lewej: Jan Michalak, Dominika Migoń i Grzegorz Stec.

Głosować można wypełniając kupon zamieszczony w Obserwatorze Lokalnym (w bieżącym oraz kolejnych wydaniach) i dostarczając go osobiście lub za pośrednictwem poczty do redakcji na adres: ul. Żeromskiego 10, 39-200 Dębica.
Na kuponie można poprzeć swojego faworyta w jednej czy dwóch kategoriach, ale można też wskazać nazwiska kandydatów w każdej z nich.
Można też głosować wysyłając sms na numer: 71160.
W treści wiadomości trzeba wpisać: OL XY, gdzie zamiast XY wpisujemy numer kandydata, który znajduje się przy nazwisku. W przypadku głosowania na kandydatów w kategorii kultura, aby wysłać głos na kogoś z nominowanej trójki należy wpisać po nazwisku kandydata następujące numery:
Jan Michalak - OL 07
Dominika Migoń - OL 08
Grzegorz Stec - OL 09
.
Głosowanie kończy się 8 lutego 2017 roku. Można dostarczyć dowolną liczbę kuponów i wysłać dowolną liczbę smsów. Kandydaci, którzy zdobędą najwięcej głosów w każdej z sześciu kategorii, otrzymają Laur Czytelników. Spośród tej szóstki Kapituła konkursu wybierze Człowieka Roku 2016 Obserwatora Lokalnego.
W tym roku po raz pierwszy wręczymy też Obserwatora Młodych. Laureata tego wyróżnienia wybierzemy w redakcyjnym gronie, a statuetkę odbierze on wspólnie z Człowiekiem Roku 2016. Wręczona zostanie także statuetka Obserwatora za całokształt działalności.
.
Kandydaci do tytułu Człowieka Roku 2016 Obserwatora Lokalnego w kategorii kultura.
.

Jan Michalak (OL 07)
Śpiewak operowy. Pomysłodawca i organizator festiwalu Dni Sztuki, którego osiemnasta edycja odbyła się w tym roku. Założył Teatr Impresaryjny Otwarta Scena, z którym wystawił już dwa spektakle: Norwid współczesnych i Służąca panią. Organizuje również wiele innych imprez i koncertów, na które zaprasza uznanych artystów z Polski, ale też m.in. z Ukrainy.
.
Dominika Migoń (OL 08)
Instruktorka teatralna w Miejskim Ośrodku Kultury. Reżyseruje i pisze scenariusze. Opiekunka Grupy Artystycznej Safo, do której wniosła nową energię i z którą wystawiła m.in. autorski spektakl pt. Game over. Prowadzi również Dziecięcy Teatr Fantazja, z którym na 4. Festiwalu Teatrów Szkolnych w Krakowie zdobyła Nagrodę Specjalną i Grand Prix. W czwartek 29 grudnia w Domu Kultury Śnieżka odbyła się premiera dwóch rewelacyjnych przedstawień w jej reżyserii i według jej scenariuszy: Real(nie!) w wykonaniu Grupy Artystycznej Safo i cZŁOwieku w wykonaniu grupy T.Lab.
.
Grzegorz Stec (OL 09)
Na co dzień można usłyszeć go grającego na organach w kościele Wszystkich Świętych w Straszęcinie. To on w tym roku był inicjatorem i założycielem Gminnej Orkiestry Dętej, której jest również kapelmistrzem. Przy parafii działa kierowany przez niego chór, uatrakcyjniający śpiewem nabożeństwa. Grupa liczy obecnie ok. 70 osób. Prowadzi też chór szkolny w Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie.
.
W kolejnych dniach przedstawimy kandydatów w pozostałych kategoriach: oświata, samorząd i polityka, sport.
.
Kandydaci w kategorii działalność społeczna - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii gospodarka - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii oświata - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii samorząd i polityka - zobacz tutaj
.
Kandydaci w kategorii sport - zobacz tutaj
.

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:Pozostałe