Odkomarzanie w Gminie Czarna - AKTUALIZACJA

  • 18.06.2019, 12:22 (aktualizacja 19.06.2019, 08:42)
  • Janusz Grajcar
Odkomarzanie w Gminie Czarna - AKTUALIZACJA
W związku z napływającymi prośbami mieszkańców gminy Czarna w dniach 18-21 czerwca przeprowadzone zostaną zabiegi zwalczania komarów w Grabinach, Chotowej i Głowaczowej.

Opryski przeprowadzone zostaną w późnych godzinach wieczornych i nocnych. Zabiegi swoim zasięgiem będą obejmowały centra miejscowości, place, parki i inne newralgiczne miejsca, wskazane przez sołtysów.

Odkomarzanie uzależnione jest od warunków atmosferycznych.

Pytania związane z ww. zabiegiem prosimy kierować do przedstawiciela firmy wykonującej usługę pod numerem tel. 883 004 013.

Uwaga!
W trakcie oprysku należy:
- zamknąć okna budynków mieszkalnych i innych obiektów,
- oddalić się z zakresu pracy maszyny dokonującej oprysku,
- usunąć  otwartą żywność, suszące się pranie lub inne przedmioty.

Zastosowane środki działają na organizmy zmiennocieplne (skutecznie działają również na meszki i kleszcze) i rozkładają się w temperaturze powyżej 250 C, w związku z czym nie  są szkodliwe dla człowieka. Jeżeli jednak podczas oprysku produkty spożywcze nie zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem środka należy przed ich spożyciem starannie je umyć, najbezpieczniej zaś potraktować jako nie nadające  się do spożycia.

Źródło: www.czarna.com.pl

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wudeer
wudeer 18.06.2019, 13:11
są za to szkodliwe dla pszczół, teraz jeszcze trwa zapylanie i takie opryski to głupota (nawet w ulotce tych środków jest napisane, że należy powiadomić pszczelarzy i usunąć ule z pryskanego obszaru)

Pozostałe