Śmiertelne wypadki zaznaczą na mapie

  • 18.06.2019, 17:54 (aktualizacja 18.06.2019, 18:23)
  • Grzegorz Król
Śmiertelne wypadki zaznaczą na mapie
Dzisiaj w Komendzie Głównej Policji zainaugurowana została akcja pt. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019. To nowość, która za zadanie ma zwrócenie uwagi na to, ile w trakcie wypoczynku letniego na polskich drogach ginie ludzi. Mundurowi przygotowali mapę wypadków, na której czarnymi kropkami zaznaczone będą te od początku wakacji, a żółtymi z ostatniej doby.

Licznik jeszcze wskazuje 0, ale ostatni dzień roku szkolnego dopiero jutro. Jak przewidują pomysłodawcy przez ponad dwa najbliższe miesiące ten stan niestety ulegnie zmianie. Każdego dnia będzie pokazywana na mapie liczba i lokalizacja wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wizualizacja ma za zadanie zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach. Policja m.in. w ten sposób chce zmusić kierowców do refleksji, a media do dyskusji na temat bezpieczeństwa na drogach.

Funkcjonariusze przypominają także wszystkim, że tak jak przez pozostałe miesiące w roku, tak i na wakacjach rodzice mogą poprosić funkcjonariuszy o skontrolowanie autobusów, którymi ich pociechy będą podróżować na wypoczynek. Można to zrobić osobiście, jak i telefonicznie w każdej jednostce policji. Najlepiej o potrzebie kontroli poinformować kilka dni wcześniej. W Dębicy można dzwonić pod numer Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji - 14 670 63 50. Sytuacja sprzed kilku dni z Brzeźnicy, opisana na naszym portalu TUTAJ pokazuje, jak potrzebne są takie kontrole.

Mapę, na których zaznaczane będą wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym znajdziecie Państwo TUTAJ.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe