Ci młodzi sportowcy mogą być wzorem dla innych

  • 18.06.2019, 19:11 (aktualizacja 18.06.2019, 19:59)
  • Janusz Grajcar
Ci młodzi sportowcy mogą być wzorem dla innych Od lewej: Emilia Tyńska, Gabriel Bartnik, Antoni Horodyński i Wiktoria Bigus.
Po raz drugi nagrodziliśmy najlepszych młodych sportowców z Dębicy biorących udział w szkolnej rywalizacji sportowej. Wśród biorących udział w zmaganiach Igrzysk Dzieci na nasze uznanie zasłużyli Emilia Tyńska z SP nr 11 i Gabriel Bartnik z SP nr 5. W grupie starszej startującej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej szczególnie docenieni zostali Wiktoria Bigus i Antoni Horodyński reprezentujący również SP nr 5.

Oto tylko niektóre osiągnięcia tej znakomitej czwórki:

Złoty medal w powiatowych zawodach 4-boju lekkoatletycznego, mini koszykówki, brązowy w rywalizacji piłkarskiej - to tylko niektóre sukcesy Emilii Tyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Drużyna z Gabrielem Bartnikiem (SP nr 5) w składzie zdobyła brązowy medal w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w gimnastyce chłopców. On sam rozbił bank zdobywając złoto w trójboju gimnastycznym, srebro w ćwiczeniach wolnych i brąz w wymyku na drążku.

Antoni Horodyński z kolegami ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum wygrali Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w rywalizacji sztafet pływackich. Indywidualnie był najlepszy na 50 m stylem dowolnym.

Także w sztafetach pływackich sukces odniosła Wiktoria Bigus. Z koleżankami zdobyła srebrny medal na tej samej imprezie, co Antoni Horodyński. Po złoto z drużyną pobiegła też w Finale Wojewódzkim w biegach przełajowych.

Wyróżnieni zawodnicy otrzymali dyplomy i sprzęt sportowy.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe