Mamy wicemistrzów świata!

• 18.06.2019, 22:20 (aktualizacja 18.06.2019, 22:40)
  • Tomasz Ratuszniak
Mamy wicemistrzów świata! Tomasz Bilut i Julia Augustyn pierwsi z lewej. fot. Joanna Przygoda/Szkoła Sztuk Walki Vo Thuat Thanh Quyen
Julia Augustyn i Tomasz Bilut, dębiccy zawodnicy reprezentujący tarnowską Szkołę Sztuk Walki Vo Thuat Thanh Quyen, zdobyli srebrne medale na 8 Mistrzostwach Świata Kungfu / Wushu Tradycyjnego w Chinach.

Na mistrzostwach w Chinach nasza kraj reprezentuje dębicko-tarnowska ekipa zawodników: Julia Augustyn, Tomasz Bilut, Tomasz Dybicz, Beata Engel, Anna Kubiak, Karolina Kulągowska, Łukasz Maślanka, Katarzyna Migdał, Maksymilian Murszewski, Mieszko Przygoda i Ewa Solarz. W skład kadry wchodzą również: trener Robert Maślanka i kierownik ekipy Michał Ignatowicz.

W sumie udało im się wywalczyć siedem medali: Mieszko Przygoda zdobył brąz w formach ze sztyletami, Łukasz Maślanka dwa brązowe medale w formach ze sztyletami i formach ręcznych, Julia Augustyn wywalczyła srebro w formach ze sztyletami, Tomasz Bilut - dwa srebra: w formach ze sztyletami i formach ręcznych, a Katarzyna Migdał brąz w formach ze sztyletami.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał Ignatowicz
Michał Ignatowicz 20.06.2019, 16:33
Dla ścisłości należy dodać, że faktyczne miejsca reprezentacji Polskiego Związku Wushu na 8 Mistrzostwach Świata Kungfu, Emeishan 2019 to:
Tomasz Bilut: miejsca 3 i 4
Jak widać, miejsca w pierwszej trójce wywalczyli: Anna Kubiak (pierwsze miejsce), Tomasz Bilut (3 miejsce) oraz Maksymilian Murszewski (3 miejsce). Gratulacje!
Link do oficjalnych wyników zawodów:
Wyniki są również dostępne na oficjalnym profilu Facebook Polskiego Związku Wushu: https://www.facebook.com/pzwus…
T. A.
T. A. 20.06.2019, 21:46
Czyli reprezentacja zdobyła tylko 3 medale? To w takim razie skąd reszta medali? Które zdobyli pozostali zawodnicy?
Juupi
Juupi 21.06.2019, 10:58
Ze względu na ilość startujących zawodników, jak również dużą różnorodność wykonywanych form, jest wiele szkół o różnych stylach, na mistrzostwach są wprowadzone tzw. grupy medalowe, co oznacza iż może być kilka miejsc drugich, trzecich.
Michał Ignatowicz 21.06.2019, 10:36
Bardzo dobre pytanie. Na Mistrzostwach Świata Kungfu obowiązuje procentowy system przyznawania nagród (nie medali). Zawodnicy po wystartowaniu uzyskują odpowiednie miejsca/ranking, jak na każdych zawodach. Następnie pierwsze 10 lub 20% zawodników w rankingu danej konkurencji (w zależności od grupy wiekowej) uzyskuję nagrodę pierwszej kategorii (First Category Prize). Kolejne 30% uzyskuje nagrodę drugiej kategorii (Second Category Prize). I kolejne 30% uzyskuje nagrodę trzeciej kategorii (Third Category Prize). Przykładowo: na w/w zawodach, w konkurencji form ze sztyletami, w której startowało 32 zawodników, Mieszko Przygoda zajął 18 miejsce. Uplasował się więc w połowie stawki. Jak łatwo obliczyć, miejsce to kwalifikuje go jednak do nagrody trzeciej kategorii (Third Category Prize), co w w/w artykule zostało określone jako zdobycie brązu. Problem w tym, że taki sam "brąz" przyznano w sumie dziewięciu zawodnikom z tej konkurencji, bo wszyscy oni znaleźli się w grupie nagród trzeciej kategorii. Oprócz tego nagrodę 2 kategorii uzyskało 5 osób, a nagrodę pierwsze kategorii - siedem. Jak widać istnieje więc istotna różnica różnica pomiędzy faktycznym miejscem a kategorią nagrody. W artykule mamy zatem co najmniej niezręczność i brak podania pełnej informacji na temat wyników. Jako szef polskiej ekipy na w/w zawodach chciałbym, aby osiągnięcia naszych zawodników pozostawały w ścisłej zgodzie z faktami i aby nie stwarzać sztucznego wrażenia że zdobyliśmy więcej niż w rzeczywistości. Ważne jest to również przez szacunek do innych zawodników, którzy faktycznie zajęli miejsca 1-3. Jedno pierwsze i dwa trzecie miejsca naszej reprezentacji na mistrzostwach świata to w mojej opinii ogromny sukces, i nie potrzeba kreatywnie go powiększać.
Reda
Reda 21.06.2019, 12:54
Oczywiście że nie należy powiększać ale tym bardziej nie należy pomniejszać i pominąć tego iż reszta zawodników pomimo ogromnej konkurencji uplasowała się w kategoriach medalowych i dostała je jak najbardziej zasłużone.
Michał Ignatowicz 23.06.2019, 08:10
Zgadzam się w zupełności, i dlatego szkoda, że zdobytych miejscach ani o kategoriach medalowych nikt w w/w artykule nie napisał. Nie wymieniono w nim też też pełnego składu ekipy, wraz z osiągnięciami. Również jeśli chodzi o miasta, to oprócz Dębicy i Tarnowa reprezentowane były także Warszawa (czwórka zawodników, w tym zdobywczyni złotego medalu), oraz Gdynia (zdobywca brązowego medalu).
MA
MA 19.06.2019, 11:14
Należy podkreślić fakt, iż Julia Augustyn zaledwie kilkanaście dni wcześniej ukończyła 18 rok życia, przez co startowała w kategori 18-39 lat seniorzy, był to jej debiut.Gratulacje.