W Dębicy przybędzie terytorialsów

  • 20.06.2019, 21:32
  • Tomasz Ratuszniak
W Dębicy przybędzie terytorialsów fot. archiwum
W pierwszej połowie lipca do Dębicy trafią kolejni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Ochotnicy do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej do służby powołani zostaną 22 czerwca w Rzeszowie i Nisku.

Kandydatów czeka najpierw 16-dniowe szkolenie podstawowe na poligonie w Nowej Dębie, które odbywać się będzie w ramach projektu Wakacje z WOT. Tam ochotnicy nauczą się m.in. posługiwać bronią, zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy.

Przysięga wojskowa odbędzie się 7 lipca w Lubaczowie. Po niej żołnierze zostaną rozdysponowani do batalionów lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Sanoku, Jarosławiu i Dębicy. Nie wiadomo jeszcze o ilu terytorialsów wzbogaci się nasza jednostka.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szmyt
Szmyt 21.06.2019, 08:05
pieniadze w błoto. zabawa dla neopatriotów kibicow wisloki/igloopolu.

Pozostałe