Centrum bez rady. Będzie podział osiedla? - zdjęcia

  • 24.06.2019, 18:25 (aktualizacja 24.06.2019, 18:46)
  • Grzegorz Król
Centrum bez rady. Będzie podział osiedla? - zdjęcia
Dzisiaj ruszyły wybory do Rad Osiedli. Jako pierwsi do głosowania przystąpili mieszkańcy osiedla Centrum, a także osiedla Słoneczne. Już wiadomo, że to pierwsze rady mieć nie będzie.

Aby wybory odbyły się w pierwszym terminie, musi być obecnych 50 mieszkańców osiedla. Gdy nie będzie ich tylu, głosowanie odbywa się w drugim terminie, a wtedy wymagana liczba osób to 30. Niestety mieszkańcy Centrum zignorowali wybory. Pierwszy termin ustalony został na godz. 17. Wtedy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 było zaledwie 19 osób. Informacje o wyborach, z inicjatywy radnego Piotra Michonia, pojawiły się na klatkach wejściowych bloków na tym osiedlu. To nie pomogło. Podobnie, jak informacje na słupach ogłoszeniowych, w mediach oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Dębicy. Wiele osób przekonywało, że niefortunny jest termin. Według nich, gdyby wybory odbyły się dwa tygodnie wcześniej, to Rada Osiedla Centrum mogłaby funkcjonować.

Drugi termin wyborów ustalony był na godz. 17:15. Niektórzy dwoili się i troili by ściągnąć sąsiadów. Niestety przybyło tylko siedem osób, a łącznie było 26 mieszkańców Centrum. W tej sytuacji wybory nie mogły się odbyć. Mieszkańcy ulic Sobieskiego i okolicznych byli zdenerwowani na tych, którzy zamieszkują tereny Centrum, ale po północnej stronie Rynku.

- Po co nam Kościuszki, Strumskiego i tamte ulice, jak nikt nawet nie przyszedł. Oddzielcie tę część od naszego osiedla, bo to nie ma sensu - grzmiał jeden z przybyłych na spotkanie.

Ci, którzy zdecydowali się przyjść na wybory mieli okazję porozmawiać ze wspomnianym wcześniej radnym Piotrem Michoniem, a także z radną Iwoną Przydzielską i przewodniczącym Rady Miejskiej w Dębicy Mateuszem Cebulą.

Grzegorz Król

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Azja
Azja 25.06.2019, 21:52
Guzik prawda, były co najmniej 2 osoby ze strumskiego. Swoją drogą mogli wcześniej wywiesić kartki informujące o wydarzeniu

Pozostałe