Prace ruszyły dzisiaj. Tą ulicą nie przejedziesz

  • 25.06.2019, 22:58 (aktualizacja 25.06.2019, 23:26)
  • Grzegorz Król
Prace ruszyły dzisiaj. Tą ulicą nie przejedziesz
Dzisiaj ruszyły prace przy przebudowie ulicy Kwiatkowskiego w Dębicy. Droga na odcinku od 1 Maja do Północnej została wyłączona z ruchu.

Roboty na Kwiatkowskiego miały ruszyć już dawno. Niestety z jakiś powodów wniosek o dofinansowanie złożony przez miasto - choć oceniony wysoko - został wykreślony z listy rankingowej. W Rzeszowie otrzymał on 18 punktów na 22 możliwe. Z kolei w Warszawie uznano, że są ważniejsze inwestycje i Dębicę przeskoczyły samorządy, które punktów miały znacznie mniej. Tym samym prace nie mogły ruszyć. Dopiero po przesunięciu pieniędzy, które miały iść m.in. na przebudowę dębickiego lodowiska można było zacząć ważną w kontekście powstającego łącznika autostradowego inwestycję. To właśnie przez Straszęcin, ul. 1 Maja i następnie Kwiatkowskiego ma pójść cały ruch ciężki, w kierunku Jasła i dalej na południe. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. Wiadomo jedynie, że po zakończeniu przebudowy odcinka 1 Maja - Północna, z ruchu wyłączona zostanie druga część Kwiatkowskiego od Północnej do Krakowskiej.

- Wszystko jest tak ustawione, żeby Firma Oponiarska mogła normalnie funkcjonować - mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Prace mają zakończyć się w przyszłym roku.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe