Kępa/Wolica i Mickiewicza będą mieć rady. Rzeszowska Południe nie

  • 26.06.2019, 19:47 (aktualizacja 26.06.2019, 22:56)
  • Grzegorz Król
Kępa/Wolica i Mickiewicza będą mieć rady. Rzeszowska Południe nie Piętnastka, która będzie tworzyć RO Kępa/Wolica.
Mieszkańcy trzech osiedli zebrali się dzisiaj, by wybrać Rady Osiedla. W dwóch przypadkach to się udało, bez rady będzie osiedle - Rzeszowska Południe.

Wszystkie zebrania rozpoczęły się o godzinie 17. W Szkole Podstawowej nr 12 mieszkańcy wybierali RO Kępa/Wolica, a w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 RO Mickiewicza. W pierwszym przypadku wybory odbyły się w drugim terminie. O godz. 17 na liście obecności podpisało się 33 mieszkańców z 50 wymaganych. Potem dochodzili kolejni i w drugim terminie, o godz. 17:15 były już 53 osoby. Mieszkańcy, jako kandydatów do rady wskazali siedemnaście osób. Ostatecznie w głosowaniu tajnym wybrali piętnaście z nich. Są to: Grażyna Tomaszewska, Mariusz Zuba, Bogusław Cieśla, Piotr Boratyn, Edward Ćwiok, Grzegorz Krycki, Zbigniew Skóra, Ewelina Kudroń, Eugeniusz Kochanowski, Anna Przybyło, Piotr Reguła, Tadeusz Świątek, Karolina Micek, Wenancjusz Matysek i Marek Nicpoń. Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie przewodniczącym rady, gdyż wybory odbędą się dopiero 19 lipca o godz. 17, w SP nr 12. Dotychczasowej radzie szefował Bogusław Cieśla.

Piętnastkę, spośród 36 osób wybrali mieszkańcy os. Mickiewicza, również w drugim terminie. Są to: Grzegorz Sypel, Artur Czarnobilski, Renata Ławniczak, Anna Witkoś-Janczura, Maria Gąsior, Katarzyna Augustynowicz-Skruch, Grażyna Kozak, Stanisław Ciołek, Urszula Ćwik, Grzegorz Michałek, Tadeusz Mazur, Krzysztof Kozak, Zenon Wójcik, Ewelina Wójcik, Andrzej Mroczek. Tutaj również nie wiadomo, kto będzie przewodniczącym, gdyż wskazywana przez mieszkańców Katarzyna Augustynowicz-Skruch jest zatrudniona w Regionalnej Izbie Obrachunkowej i nie wiadomo, czy może stać na czele RO.

- Tę kwestię musimy przedyskutować z prawnikami w Urzędzie Miejskim - mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy Mateusz Cebula.

Bez rady, podobnie jak os. Centrum i Rzeszowska-Północ, będzie os. Rzeszowska-Południe. Do Szkoły Podstawowej nr 11 (od września SP nr 4) na ul. Wyrobka przyszło zaledwie 9 osób. A już jutro kolejne wybory. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 11, tyle że na ul. Szkotniej zbiorą się mieszkańcy os. Kawęczyn-Pana Tadeusza, a ci z os. Krakowska-Północ będą mogli zagłosować w Szkole Podstawowej nr 3, przy ul. Kraszewskiego. Pierwszy termin wyborów na obu osiedlach to godz. 17. Jeśli nie zbierze się 50 osób, to drugi termin zaplanowany został na godz. 17:15. Wtedy musi być minimum 30 osób.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
GRucha
GRucha 27.06.2019, 09:50
Ta rada to jest rada tylko dla Wolicy. Kepa pamięta że głosowali za rozbudową i modernizacją placu zabaw. Plac zabaw dalej mały jak był z wymienionym ogrodzeniem i dodali dwie Ławki. Większość kasy poszła na Wolice. Dziekujemy za taka rade.
jak to jest
jak to jest 27.06.2019, 17:28
Rada się wybrała, to kiedy będzie można Rady się poradzić?
Chodzi mi o to, że spotkania Rady z mieszkańcami są tak rzadkie jakby mieszkańcy byli tylko potrzebni do wyborów.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.06.2019, 14:07
Szkoda, że Pan nie widział jak Wolica wyglądała parę lat wstecz. Rozumiem rozgoryczenie ale My dbamy o nasze osiedle a to że pieniądze trafiają do nas to dzięki zaangażowaniu m.in Rady Osiedla i mieszkańców Osiedla.
Olo
Olo 27.06.2019, 13:33
Z tego co się orientuję to w projekcie zadania do Budżetu Obywatelskiego, środki były rozpisane po połowie na plac zabaw na Kępie i na Wolicy. To jak została przeprowadzona modernizacja to pytanie do dyrektora placówki i władz miasta, które obsługują inwestycję. Na poziomie Rady Osiedla jest porozumienie co do równego dzielenia się środkami między osiedlami.

Pozostałe