Rajd Stomil odwołany. Automobilklub apeluje

  • 27.06.2019, 08:48 (aktualizacja 27.06.2019, 13:12)
  • Grzegorz Król
Rajd Stomil odwołany. Automobilklub apeluje
W ubiegłym roku na drogi naszego powiatu powrócił rajdowy klasyk - Rajd Stomil. Była to kontynuacja kultowej imprezy z lat 70-tych XX wieku, która odbywała się w randzie mistrzostw Polski. W tym roku znów go nie będzie.

Prezes Automobilklubu Stomil w Dębicy Bartłomiej Dziurzyński wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Zapewnia w nim, że klub dążył do organizacji imprezy w tym roku, jednak z przyczyn niezależnych od nich zmuszeni są ją odwołać.

- Zostaliśmy pokonani przez naturę - wyjaśnia prezes Bartłomiej Dziurzyński.

Chodzi o ulewne deszcze, które nawiedziły kilka tygodni temu powiat dębicki. W ich wyniku mocno ucierpiała siedziba Automobilklubu Stomil. Uszkodzone zostało poszycie dachu, a co za tym idzie zniszczeniu uległ sufit, ściany, a także sprzęt znajdujący się w siedzibie klubu.

- W związku z tym środki finansowe, pierwotnie zabezpieczone na organizację Rajdu Stomil muszą w trybie pilnym zostać przeznaczone na niezbędny remont budynku - wyjaśnia prezes Automobilklubu Stomil.

Jednocześnie zapewnia, że w przyszłym roku impreza znów zostanie zorganizowana. W związku z zalaniem budynku Bartłomiej Dziurzyński zwraca się także do wszystkich sympatyków motosportu, przedsiębiorców oraz członków AK Stomil o to, by w miarę możliwości wpłacali darowizny na konto klubu: nr 28 8642 1139 2013 3904 9399 0001 z dopiskiem DAROWIZNA. Mile widziana także pomoc w pozyskaniu materiałów budowlanych potrzebnych do przeprowadzenia remontów. W tym wypadku można dzwonić pod numer: 501 565 870. 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe