Poszło sprawnie. Marcin Kukułka na czele - zdjęcia

  • 28.06.2019, 22:27 (aktualizacja 28.06.2019, 22:57)
  • Grzegorz Król
Poszło sprawnie. Marcin Kukułka na czele - zdjęcia Te osoby wskazali mieszkańcy os. Świętosława, jako swoich reprezentantów. Na ich czele będzie stał Marcin Kukułka (stoi szósty od lewej).
Rada Osiedla Świętosława wybrana. Procedurę udało się przeprowadzić sprawnie i już po dwóch godzinach wiadomo było, kto będzie reprezentował całe osiedle. Marcin Kukułka zastąpił na stanowisku Zdzisławę Burdzy.

Do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Dębica-Kędzierz przyszło 75 mieszkańców tego osiedla. To mniej niż podczas poprzednich wyborów, ale wystarczająco dużo, by odbyły się one już w pierwszym terminie. Zdecydowali oni, że nie będą zgłaszać więcej niż piętnastu kandydatów, co stanowi minimalną liczbę rady. Tym samym nie było konieczne przeprowadzenie głosowania, a zaproponowani mieszkańcy z automatu weszli w skład RO Świętosława. Po tej części większość z przybyły opuściła remizę. Pozostała piętnastka rozpoczęła wybory zarządu. Ich decyzją przewodniczącym został Marcin Kukułka, jego zastępcą będzie Marcin Job, sekretarzem Adam Stawarski, a członkami zarządu Ewelina Wilk i Jerzy Ryzio. Skład rady uzupełnią: Stanisław Osak, Marta Pawełko-Tokarz, Zbigniew Dobrowolski, Patryk Małkowski, Barbara Polniaszek, Artur Goc, Wojciech Kukułka, Adam Świstak, Robert Gawlik i Dorota Goc. 

Były to ostatnie wybory RO na terenie miasta. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie przewodniczył RO Kępa/Wolica i RO Mickiewicza. Tam mieszkańcy wybrali po piętnastu reprezentantów, ale nie ukonstytuowały się jeszcze zarządy. Łącznie w tej kadencji będzie działać 6 rad na 11 możliwych. Będą to RO: Świętosława, Słoneczne, Mickiewicza, Kępa/Wolica, Kawęczyn/Pana Tadeusza i Gawrzyłowa. Rad nie będzie z kolei na osiedlach: Centrum, Rzeszowska-Północ, Rzeszowska-Południe, Krakowska-Północ i Krakowska-Południe.

Grzegorz Król

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Mościckiego
Mieszkaniec Mościckiego 29.06.2019, 08:31
Te wybory to prawda, czy wakacyjna kaczka dziennikarska (przepraszam Redakcję)? Kto i gdzie informował o wyborach? Większość mieszkańców dowiaduje się po fakcie. Taka demokracja, a raczej parodia demokracji w stylu jedynie słusznej i dobrej zmiany.

Pozostałe